14 Yaşındaki Kızıyla Sokağa Çıktı Verdiği Tepki Polisi Hayrete Düşürdü

polise tepki gosterdi

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de corona virüsü ile ilgili olarak bir takım tedbirler alındı. Kahramanmaraş’ta bir anne 14 yaşındaki kızı ile dışarda dolaşırken müdahale eden polislere “Gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza da yazabilirsiniz” dedi. Basın mensuplarını da tehdit etti.

Kahramanmaraş’ta polis ekipleri vatandaşları sosyal mesafeyi koruması yönünde uyarırken, sokağa çıkmaları yasak olan 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üzeri olanları belirlemek için kimlik kontrolü yaptı.

14 yasindaki kiziyla disari cikti

Kimlik Göstermemek İçin Direndi

Kahramanmaraş’ta Trabzon Bulvarı’nda polis ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 14 yaşındaki kızıyla dışarı çıkan N.E. polis ekiplerine kimlik vermemek için direnerek “Corona mıdır nedir, para soymak için yapılan bir uygulama bu. Devlet sokağa çıkma yasağı veriyorsa çocukların kitaplarını da eve gönderecek” dedi.

kadindan sert tepki

Para Cezası Kesildi

Polis ekiplerine zorluk yaşatan N.E.’ye Kabahatler Kanunu’na göre 392 lira para cezası kesilirken kendisini görüntüleyen gazetecilere hitaben, “Ben gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza da yazabilirsiniz. Bunu haberlerde de göreyim, bakın neler oluyor? Sıkıysa bunu haber olarak çıkartın” dedi.