1994 Model ve 6 Bin Kilometrelik Şahinin Kaç Paraya Satıldığına İnanamayacaksınız

1994 model ve 6 bin kilometrelik sahinin kac paraya satildigina inanamayacaksiniz

Melih Bengier isimli kişi Ankarada galericilik yapıyor ve şaşırtıcı derecede şahin tutkusu var. Bengier 1994 model olmasına rağmen yalnızca 6 bin kilometre yol yapan şahini tam 45.000 tl ye satın aldı. Şahin tutkusunu yaygın olduğu ülkemizde bu haber duyanları şaşırttı. Arabayı alma sebebini aracı saklamak ve sergilemek için olduğunu söyledi.

Bengierin aldığı şahin Tofaş 1988 ve 2002 yılları arasında üretilen Kuş serisi versiyonundan biri ve Tofaşın ürettiği en değerli arabalarından. Türk araba pazarlarının en gözde arabalarından olan şahin ikinci el araba pazarlarının vazgeçilmezi.

Melih Bengier

Ankarada galericilik yapan Melih Bengier bu araba için 45.000 liradan vazgeçti. 1994 model olmasına rağmen 6 bin kilometre olan şahinin bütün parçaları orjinal ve hatta koltuk kılıfları bile fabrika çıkışlı. Bu hususlar Bengier için karar vermesinin sebebi olmuş.

45.000 liralık arasın eski sahibi Fatih Yunus Güney, aracı 5 yıl önce İstanbuldan 12.000 liraya almış. Neredeyse yeni gibi olan aracı internete satışa koyan Güney istediği teklifleri göremeyince aracın ilanını kaldırmış. 2 hafta önce aracını tekrar internete koyan Güney bu sefer beklediği teklifi alınca çok sevinmiş.

tofas sahin

İlanı görür görmez Güneyi arayan Bengier, araca 45.000 tl ye satın aldı. Kendisi Kırıkkaleye gidemediği için Hasan Akgülü gönderen Bengier, bu aracın bu modelinin Türkiyede bulunan tek aracın olmasının onları çok cezbettiğini söylüyor. Kırıkkaleden Ankaraya taşıyıcı araçla götürülen şahin önümüzdeki günlerde Ticaret ve Yaşam Merkezinde hayranlarıyla buluşacak.