2 Milyon Lira Ödenerek Kentteki Veresiye Defterleri Satın Alındı

gaziantep veresiye

Vefa Sosyal Destek grupları bakkallardaki 240 veresiye defteri borcunu kapattı. Gaziantep Valiliği koordinasyonunda yapılan işlemde toplam 2 milyon lira ödendi. Vali Gül yaptığı açıklamada 400 defterin daha alınacağını söyledi.

Başlatılan ‘zimem defteri‘ projesi ile Vefa Sosyal Destek Grubu merkez Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerindeki 22 mahalledeki 200 bakkalı ziyaret etti. Hayırseverlerin bağışları ile vatandaşlara ait borçların bulunduğu 240 veresiye defteri tutanak karşılığında alınarak ödemesi yapıldı. Ödeme yapılan işyeri camlarına borçların ödendiği yazan afişler asıldı.

zimem defteri

“2 MİLYON LİRA İLE 200 BAKKALIN BORCUNU KAPATTIK”

Gaziantep valisi Gül, yaptığı açıklamada toplamda 240 veresiye defteri karşılığında 2 milyon lira ödendiğini belirtirken, “Bizim istediğimiz bu tür yardımların artarak devam etmesi. Yardımları yaparken 22 mahallemizi seçtik. Kentte yardıma en çok muhtaç olan mahalleleri öncelikli olarak tercih ettik.

Bu mahallelerimizdeki 200 bakkalımıza gittik. Bazılarından birden fazla veresiye defteri vardı. Toplam 240 defteri borçlarını kapatarak aldık. Bu bakkallara ödeme yaparken, bağışçılarımızın temsilcileri de ekibimizin yanında yer aldı. Kamu kaynaklarını kullanmadan 2 milyon lira ile 200 bakkalın borcunu kapattık.

gaziantep veresiye

Bundan sonraki süreçte belirlediğimiz 400 yeni bakkala olan vatandaşlarımızın borçlarını da hayırseverlerin bağışlarıyla ödemeye devam edeceğiz” dedi.

“VEFA DESTEK GURUBU 312 BİN KİŞİYE YARDIM ETTİ”

Vali Gül, İçişleri Bakanlığı tarafından kurulan Vefa Sosyal Destek Grubunun kapsam dahilinde 312 bin kişiye hizmet ettiğini ,161 bin kişiye de 1000’er TL para yardımı yapıldığını belirtti.