20 Yıl İçinde Kadınlar Erkeksiz Çocuk Doğurabilecek

kadınlar erkeksiz çocuk doğurabilecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başlık ilginizi çekti değil mi? Biz de haberi öğrendiğimizde sizin kadar şaşırmıştık şimdi okuyacaklarınız sizi daha çok şaşırtacak! Avustralyalı bir doğurganlık uzmanı, kadınların 20 yıl içerisinde erkek olmadan da çocuk doğurabileceklerini söyledi. Nereye doğru gidiyoruz dediğinizi duyar gibiyim :)

Çinli bilim insanlarının iki anne ile yavru fareler üretmesini Dr. David Molloy yorumladı.

bebek

Çinli bilim insanları, dişi farelerin birinden yumurta, diğerinden de kromozomlu embriyonik kök hücre alarak yavru fare üretimini sağladı. İki erkek fareden yeni bir yavru üretilmesi girişiminden sonuç alınamadı. Annesi doğan yavruların 48 saat içinde öldüğü gözlemlendi.

Dr. Molloy, doğurganlık ve genetik teknolojisi sayesinde kadınların sperm olmadan çocuk doğurabileceğini söyledi.

Fakat, Avustralya yasaları, etik bir takım kaygılar bu durumun hayata geçmesine izi vermiyor. Dr. Molloy ise bu kanının zamanla değişeceğine inanan isimlerden.

erkeksiz bebek

Avustralya’nın Courier-Mail gazetesine röportaj veren Dr. Molloy; “Erkeğin sperm kalitesinin düşük olduğu durumlarda çiftler çocuk sahibi olabilir. Bir yumurta, bir dizi yarı kromozomla döllenerek ve gen kurgulaması yapılarak insanlar için mümkün kılınacak.” dedi.

Yeni Zelanda’nın Auckland Üniversitesi’nde görev yapan Dr. Teresa Holm da Çin’de yapılan araştırmanın önemli bir ilerleme olduğunu ve gelecekteki eşcinsel ilişkilerde çocuk sahibi olmanın umut verdiğini söyledi.

Adelaide Üniversitesi’nde görev yapan doğurganlık uzmanı Robert Norman da konsept insan anlayışının eşcinsel evlilikler için oldukça önemli olduğunu ve bu girişimin yapılmadan önce soru işaretlerinin giderilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!