2019 Hileli Ürünler Listesi Sahte Gıdaları Bakanlık Tek Tek Açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son denetlemelerde ortaya çıkan sahte ürünlerin içerisinde bir çok zararlı maddeler ortaya çıkarıldı.Sucuk,salam hatta zeytinyağının da içerisinde bulunduğu sahte gıdalar listesi insan yaşamını tehlikeye atacak nitelikte. İnsan yaşamıyla oynayan firma isimleri, seri numaraları, üretim yerleri ve ürün isimleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açıklandı. Bu ürünlerin neden tehlikeli olduğu, içerisinde bulunan malzemeler ve neden sağlığa zararlı olduğu merak uyandırdı. Okuduklarınıza inanamayacak olduğunuz haberimiz ve detaylarını sizler için derledik…

Kahve Aromalı Gazlı İçecekler

Bu içeceklerin içerisinde bulunan sildenafil, vücutta atardamar genişlemesine sebep olan bir maddedir.Kişide baş ağrısı ve baş dönmesi gibi etkiler gösterebilir.

gazli icecekler

Süzme Çiçek Balı

sahte suzme cicek balina dikkat

Prolin maddesi proteini oluşturan aminoasitlerden bir tanesidir. Sadece doğal yollarla elde edilir ve sadece balda bulunur, yani yapay yollarla üretilemez. Gerçek bir balda bulunması gerekir ve yapayından ayırt edilirken bu madde kontrol edilir. Balın şeker miktarını arttırmak için eklenen mısır şurubu kimilerini komaya bile sokabilir. Şeker hastaları için mısır şurubu hayati tehlike derecesindedir.

Kırmızı Pul Biber

Kırmızı pul biberi gerçeğinden ayırt etmemizi engelleyen en büyük etken gıda boyası. Alıcılığı arttırmak için eklenen gıda boyasını alerjiden kanser hücresine kadar bir çok zararı bulunmakta. Satın alınırken kesinlikle çok dikkat edilmesi gereken bir ürün.

Toz Kahve

sahte toz kahve

Gazlı içeceklerde kullanılan sildenafil maddesi toz kahve üretiminde de mevcut şekilde kullanılmakta olup atardamar genişlemelerine sebep olur. Bunun yanı sıra mide yanması,bulanık görme ve burun kanaması gibi yan etkileri de bulunmaktadır.

Çay- Bitki Çayı

Bitki çayları içerisinde bulunan sibutramin maddesinin bir çok yan etkisi bulunmaktadır.Doktor kontrolünde alınması gereken bu maddenin beyindeki kilo kontrolü üzerinde hakimiyeti vardır. Beyne etkilerinden dolayı intihara eğilimi arttırır. Depresyon, uykusuzluk ve yorgunluk gibi bir çok yan etkisi vardır. Özellikle kalp hastalarında kalp krizi riski gözlemlenmektedir.

Doğal Sızma Zeytinyağı

sahte zeytinyagi

Tohum yağları karıştırılması.

Mısır Yağı

Mısır yağının dışında eklenen tohum yağları karıştırılması.

Çikolata

sahte çikolata

Sidenafil ve tadanafil maddesi eklentisi. Sidenafilin maddesinin yan etkileri atardamar genişliğine sebep olmasıdır.Tadanafil maddesinin  yan etkileri ise ;baş ağrısı,yüzde ve göğüste kızarıklık,mide bulantısı ve görme bulanıklılığıdır.

Enerji İçeceği

Sidenafil katkı maddesi tespit edilmiştir. Sildenafil maddesinin yan etkileri atardamarda genişleme, mide bulantısı, baş dönmesidir.

Salam

sahte salam

Kanatlı eti ve deri dokusu eklenen salamlar tespit edilmiştir.

Piliç Sucuk

Soya ve deri dokusu tespit edilmiştir.

Hamburger Köftesi

sahte hamburger köftesi

Soya katkısı tespit edilmiştir.

İşte O Hileli Ürünlerin Listesi

Bilgiler Tarım Bakanlığının Resmi sitesi Tarim.gov.tr’den alınmıştır.

hileli markalar 1 hileli markalar 2 hileli markalar 3 hileli markalar 4 hileli markalar 5 hileli markalar 6 hileli markalar 7 hileli markalar 8 hileli markalar 9 hileli markalar 10 hileli markalar 11 hileli markalar 12 hileli markalar 13 hileli markalar 14 hileli markalar 15

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!