35 Yaşındaki Genç Adam Bu İçecek Yüzünden Kaybetti

icecek genc

Anneler çocuklarının her zaman iyi olmasını ister. Ancak bazı şeyler tavsiye ettiklerinde annelerimizi neden dinlemiyoruz? Shani Clarke 35 yaşındaki oğlu Michael Clarke ile kamyonu temizlerken araçta bulunan içeceklerin koleksiyonundan konuştular, bu onların son konuşmaları oldu.

icecek2

Haftalar sonra, kamyon şoförünün aracında baygın bir şekilde olduğu görüldü. Daha sonra kafein toksisitesinden kaynaklandığı belirlenen büyük bir kalp krizi geçirdi.

Annesi Shani, Facebook’ta “Sana o anda hissettiğim acıyı anlatamam, kalbim sıkıştı ve ağladım ” dedi.

Avusturalya’nın Pert eyaletinde yaşayan Shani, oğlu Michael’ın ölmeden önce kafein tüketimini fark etti.

“Kamyonunu temizliyordu enerji içeceklerinin büyük kutularından bir avuç dolusu olduğunu gördüm ve ‘umarım bir seferde çok fazla içmiyorsun’ dediğimde omuz silkti, O zamanlar daha fazla düşünmedim ”dedi.

Mother Avustralya ve Yeni Zelanda’da satılan bir enerji içeceği markasıdır.

ABC News’in haberine göre, anne oğlunun ölümünden sonra parçaları bir araya getirmeye başladığını, kısa bir süre önce oğlunun hazımsızlıktan şikayet ettiğini hatırladığını yazdı.

“Coroner hazımsızlık rahatsızlığının hafif bir kalp krizi ile karıştırılmış olabileceğini” söyledi.

Michael’ın dört kutu enerji içeceği satın aldığını, kutuların her birinin 160 mg kafein içerdiğini fark ettiğini söyledi. – FDA ( Amerika Birleşik Devletlerinin Sağlık Bakanlığına bağlı gıdadan sorumlu bürosu) günde 400 mg’dan fazla kafein tüketmeyi tavsiye etmiyor – Daha sonra eve geldiğinde birkaç bardak da kahve içiyordu dedi.

Oğlunun ani ölümünden sonra Shani, başkalarının kafeinin tehlikesinin farkında olmaları için Kafein Toksisitesi Ölüm Farkındalığı isimli bir Facebook grubu oluşturdu.

Epoch Times’ın haberine göre, grup üyeleri bağımlılıkları hakkında tartışırken aynı zamanda bu konu ile ilgili olarak insanlarda farkındalık oluşmasını istiyor.

Michael 2014’te vefat etmiş olsa da, Shani hala insanları kafein toksisitesi hakkında bilgilendirmek için çok çalışıyor. 2018 yılında, her gün Red Bull içen bir kadınla sohbet ettiğini belirterek:

“Her zaman bir sebepten dolayı sırtımda ağrı oluyor, bu yüzden köpeğin temizliği için bir bayan geldi … ve elbette kafein konusu açıldı BAM hergün Redbul içiyor!”

“Uzun süre sohbet ettik. Ona yardım alması ve kafein toksisite grubuna neden katılması gerektiği ile ilgili açıklamalarda bulundum, o da durması gerektiğini düşünüyor ama bugün ona durması için gerekli nedenleri söyledim .. yardım ettiğiniz kişilerin listesinden Michael Clarke. ” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Enerji içecekleri, aşırıya kaçmasanız da diğer kafeinli ürünlerle karıştırıldığında aşırı derecede tehlikeli olabilir. Kafein tüketirken her zaman dikkatli olmak en iyisidir ve eğer kendinizi kötü hissediyorsanız derhal kullanmayı bırakın. Michael’ın ölümü önlenebilirdi.