Atakan, Annesi ve Medya

atakan kayalar4

Henüz 10 yaşında olan ve ‘filozof’ lakabıyla anılan, okuduğu kitaplar ile gündeme gelen Atakan’ın davranışları dikkat çekti. 5 ayda 250 kitap okuması ve felsefi üzerine yaptığı konuşmalar sosyal medyanın gündemine oturdu.

atakan kayalar1

Konuşması ve davranışlarıyla herkesin ilgi odağı olan ‘filozof’ lakaplı Atakan’ın televizyon kanallarına verdiği röportajda annesi hakkında söyledikleri sözler sosyal medyaya ikiye böldü.

“SENİ ŞÖYLE ALALIM “

10 yaşındaki filozof lakaplı Atakan’ın sosyal medyada yayınlanan görüntülerden sonra basının da ilgi odağı oldu. Birçok televizyon kanalı Atakan ile röportaj yapmak için adeta sıraya girdi.

atakan ve annesi

Fakat sosyal medyadaki bir görüntü Atakan ile ilgili olarak düşünceleri değiştirdi. Annesi Hülya Kayalar basın mensuplarının röportaj istemesi üzerine “Çok heyecanlıyım. Özür dilerim” diyerek geri çevirme esnasında Atakanın annesine “Tamam. Seni şöyle alalım” demesi dikkatleri üzerine çekti ve sosyal medya da Atakan’a karşı tepkilere yol açtı.

sosyal medyanin konustugu filozof atakan konustu 21ede

“SOSYAL MEDYANIN ESERİ”

Atakan’ın annesine “Tamam. Seni şöyle alalım” demesine, soyal medyada bazıları, “Bu çocuğun popülerliği bittikten sonra ne kadar kö-tü olacağının farkında mısınız?”, “Bu çocuğu birisi alsın artık medya önünden”, “Sosyal medyanın eseri bu olur zaten” diyerek tepki gösterdiler.