Berberin Korona Testi Pozitif Çıktı

berber c2

Burdur’un Bucak ilçesi Kocaaliler beldesinde berberlik yapan bir vatandaşın ‘Covid-19’ testinin pozitif çıkmasının ardından belde karantinaya alındı. Giriş ve çıkışlar jandarma kontrolünde sağlandığı beldede, sağlık ekiplerince filyasyon çalışması yapıldı.

belde

Konuyla ilgili olarak Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökce, “Dışarıyla temas var. Komşularıyla akrabalarıyla temasları var. Bunları tespit ettik. Onlar da testlerini yaptırdı, bekliyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

temizlik

Burdur ili, Bucak ilçesi Kocaaliler beldesinde berber A.T.’nin ‘Covid-19’ testinin pozitif çıkması üzerine, beldenin Burdur Valiliği tarafından karantinaya alınması kararlaştırıldı. Olay sonrası beldeye giriş ve çıkışlar yasaklanırken, özel donanımlı sağlık ekiplerince beldede filyasyon çalışması yapıldı. Sağlık ekiplerince A.T.’nin temaslı olduğu kişilerden ‘Covid-19’ testi için örnekler alınırken, Karaaliler Belediyesi ekipleri de bölgede dezenfeksiyon çalışmalarına başladı. Beldedeki 80’den fazla kişiye ‘Covid-19’ testinin yapıldığı belirtildi.

berber2

‘ÜZÜCÜ BİR OLAY YAŞADIK’

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kocaaliler Belediye Başkanı İYİ Parti’li Selahattin Gökce, “Maalesef dün üzücü bir olay yaşadık. Bir berberimizin testi pozitif çıktı. Biz de esnafımıza siperlik dağıtıyorduk. Bu esnada mecburen berberimizi de ziyaret ettik. Herhangi bir temasımız olmadı ama biz de tedbir amaçlı testimizi yaptırdık, sonuçlarını bekliyoruz. Rabbimizden dileğimiz ve vatandaşlarımızdan da isteğimiz sadece Kocaaliler için değil ülkemiz için dünya için dua etmeleri. Bu süreçte yapılacak belki en güzel şey o. Tedbirler bazen yetersiz kalabiliyor” dedi.

berberler

‘9’DAN 12’YE BİRAZ VATANDAŞIMIZ TIRAŞ OLMUŞ’

Olay sonrası bedenin 14 gün karantina altında olacağını belirten Başkan Gökce, “Halkımızın ihtiyaçlarını da gidermemiz gerekiyor. Elimizden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Yeterli geliyor mu? Belki gelmiyor ama büyüklerimizden de bu konuda destekler bekliyoruz. Türkiye’de ilk defa Burdur Valiliği’mizin başlattığı bir uygulama.

kuafor 1

Kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Pazar günü berber esnafımıza test yapıldı. Pazartesi günü 12.00 gibi bu iş meydana çıktı. Biz de hemen tedbirlerimizi aldık. İnşallah yayılmamıştır. Sabah 09.00’dan 12.00’ye kadar biraz vatandaşımız tıraş olmuş. Bunları tespit ettik. Bunlar da test yaptırdılar. Dışarıyla temas var. Komşularıyla akrabalarıyla temasları var. Bunları tespit ettik. Onlar da testlerini yaptırdılar, bekliyoruz. Söylenecek çok şey var ama bizim için sözün bittiği yer” dedi.

Beldeye giriş ve çıkışlar jandarma ekipleri tarafından kontrollü bir şekilde sağlanırken, dron yardımıyla havadan da denetimler yapılıyor.