Bilim İnsanları Kansere Karşı En Dayanıklı Kan Grubunu Açıkladı

kansere karşı en dayanıklı kan grubu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsveç’te bulunan Karolinska Enstitüsü’nde görev yapan bilim insanları tarafından yürütülen çalışma sonucunda kanseri geliştirme olasılığının kan grubu ile ilişkili olabileceği sonucuna varıldı.

en dayanıklı kan grubu belli

Gün geçtikçe daha sık görülmeye başlanan kanser hastalığı kişilerde farklı yollarla ortaya çıkabiliyor. Bazı kanser çeşitlerinin erken teşhis edilmemesi durumunda sonuçlar ölümcül olabiliyor. Yapılan araştırmalar hala devam etmekteyken yapılan bu son araştırma sonucunda hangi kan grubunun kansere daha yüksek direnç gösterebileceği gözlemlendi.

35 sene boyunca gözlemlenen bir milyondan fazla kişinin verileri incelendi ve hangi kan grubunun daha dayanıklı olduğu belirlendi.

En dayanıklı kan grubu

en dayanıklı kan grubu

Yürütülen bu çalışmanın sonucunda 0 (sıfır) kan grubunu taşıyan insanların kansere yakalanma ihtimalinin diğer kan gruplarına göre daha az olduğu gözlemlendi.

Diğer kan grupları

Cumhuriyet Gazetesi’nde yayımlanan haberde, yapılan bu araştırmanın sonucunda A kan gruplu bireylerin mide kanseri riskinin daha fazla olduğu söylenirken; AB ve B kan gruplu bireylerin pankreas kanserine yakalanma riskinin daha yüksek olduğu yazıldı.

Uzmanlar tarafından kanserden kaçınmak için steroid içermeyen iltihap ilaçları ve alkolden uzak durulmasını tembihledi. Ayrıca sigaradan da!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!