Çinli Hemşirenin Virüs Hakkında Söyledikleri

corona

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüs Çin hükümetinin açıklamalarına göre yaklaşık 3 bin kişiyi etkiledi. Bir hemşire’nin çekmiş olduğu ve binlerce kez paylaşılan videoda 90 bin kişiye koronavirüs bulaştığını söylüyerek ve Çin hükümetinin gerçekleri saklamakla suçladı.

corona3

Vahşi hayvan ticareti yapan Çin yönetimi ticareti durdurarak, 80 kişinin ölümüne neden olan koronavirüsün doğadaki hayvanlardan insanlara bulaşmış olabileceğini duyurdu. Sosyal medyada Çinli hemşirenin yayınlamış olduğu video ve söyledikleri dünyadaki herkesin dikkatini çekti.

corona4

Söz konusu salgında can kaybı 80’e çıkarken, toplam vaka sayısının ise 2000’i geçtiği bildirildi. Çin’ de vahşi hayvan ticareti yapan marketler, süpermarketler,restoranlar ve e-ticaret sitelerinde satış durduruldu.

corona

ÇİN RESMEN AÇIKLADI: HAYVANLARDAN GEÇMİŞ OLABİLİR!

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu Başkanı Ma Xiaowei koranavirüsün yayılma hızının artabileceği uyarısında bulunarak, hastalığa neden olan mikrobun vahşi hayvanlardan gelmiş olabileceğini de belirtti.

corona2

Tüm dünyanın dikkatini çeken yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında Çin Hükümeti hastalardan 461’inin durumunun ağır olduğunu bildirirken, virüsten etkilendiği düşünülen kişi sayısının ise 2 bin 744 olduğunu belirtti.

“SİZE GERÇEĞİ SÖYLEMEK İÇİN BURADAYIM”

dogruyu

Wuhan kentinde bir hastanede görev yapan hemşirenin çektiği video, bir anda tüm dünyanın dikkatini çekti. Videoyu aşağıda verdik, ses tonu bile ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. “Size gerçeği söylemek için buradayım” diyerek “Şu anda, Wuhan’ı da içine alan Hubei eyaletinde ve tüm Çin’de koronavirüs bulaşan insan sayısı 90 bin. Bu videoyu izleyenlerin dışarı çıkmamalarını söyleyebilirim.

Hükümetin ne dediği umrumuzda değil. Sosyal medya aracılığıyla size gerçeği söyleyeceğim. Lütfen Wuhan’a maske, gözlük ve kıyafetler bağışlayın. Lütfen bize yardım edin.” ifadesinde bulundu.

Videoyu Türkçe Alt Yazılı Olarak Aşağıdan İzleyebilirsiniz