Covid-19 Hastası: Ciğerlerimde Cam Varmış Gibi Hissediyorum

İngiltere’de yaşayan 39 yaşındaki Tara Jane Langston adlı kişi koronavirüs (Covid-19) teşhisi konuldu. Tedavi görmekte olduğu hastaneden “Ciğerlerimde cam varmış gibi hissediyorum” şeklinde paylaşımda bulundu.

Londra’da 13 Mart’tan bu yana Hillingdon Hastanesi’nde tedavi gören 39 yaşındaki Tara Jane Langston, yeni corona virüs tipi olan Covid-19 ile ilgili olarak uyarılarda bulunurken, almış olduğu her nefesin ‘mücadele’ gerektirdiğini belirterek ciğerlerinde cam varmış gibi hissettiğini söyledi. Yoğun bakımda tedavisi devam eden Langston’un iyileştiği belirtildi.

Market Raflarını Boş Gören Hemşire: Lütfen Durun

İngiltere’de yaşayan ve hemşirelik yapan 51 yaşındaki Dawn Bilbrough, yoğun geçen 48 saatlik mesainin ardından evine dönerken alışveriş için uğradığı süpermarketin raflarını boş görünce “Bir sonraki 48 saatlik mesaim için bir şeyler almak istemiştim.

Sebze yok meyve yok, nasıl sağlıklı kalabileceğimi bilmiyorum. Lütfen durun artık” diye sosyal medya üzerinden paylaşımda bulundu.

Birbirimize Destek Olmalıyız

Halkın tedirgin davranışlarla süpermarketler ve gıda satışı yapan diğer işletmelerdeki temel gıdaları hemen tükettiğini ve yanlış olan bu davranışın durdurulması gerektiğini belirten Bilbrough, “Bence şu an en çok ihtiyacımız olan şey birbirimizin desteği bu yüzden bir takım olarak çalışmalıyız. Bunu başarabiliriz” dedi.