Covid-19’dan Korunmak İçin Uzman Doktor Tavsiye Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Ali Kasım Hacim, corona virüs salgınından korunmak için etkili bir beslenme programı izlenmesi gerektiğini belirterek, dengeli beslenmemin yanında vücuda mineral madde alımının olması gerektiğinin de altını çizdi.

Vücudun direncini arttırmak için maden suyu tüketimini önerdi. Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Ali Kasım Hacim konuşmasında, “Dengeli beslenmenin yanında sadece yiyecekler değil, mineral de önemlidir.

maden suyunun faydalari

Çünkü mineraller vücudu ayakta tutacak yapı taşlarıdır. Maden suyu tüketimi vücudumuzun da dirençli olmasını sağlar. En az vitamin kadar değerlidir. Bu kişiyi koronavirüs ve diğer hastalıklardan da koruyacaktır” dedi.

Sabahları erken saatlerde uyanılması gerektiğinin altını çizen Dr. Hacim, “Dolayısıyla her zaman yaptığımız gibi erkenden uyanacağız, protein ve C vitamini ağırlıklı kahvaltı yapmalıyız. Dengeli beslenmeliyiz ve uykumuza dikkat etmeliyiz. 8 saat uyumamız gerekiyor.

Ayrıca meyve tüketimini de şeker içerdiği için gündüz saatlerinde tüketmeliyiz. Şeker bağımlılık yapan bir maddedir. Saf olarak şeker tüketmeyelim, lifli şeker tüketelim. En iyi lifli şeker tüketimini de doğal meyve ve sebzelerdir. Yani portakal suyunu değil, portakalın kendisini tüketelim” dedi.

“GÜNDE EN AZ 2 ŞİŞE İÇİLMESİNİ ÖNERİYORUM”

Dr. Hacim, sağlıklı bir bünye için dengeli beslenmenin yanında mineral maddelerinde önemli olduğunu belirterek,“Mineral vücudumuzda vitamin kadar değerlidir. Örneğin, sinir sisteminin hareket etmesi için sodyum ve potasyumun hücre içine girip çıkması lazım. Bu da mineralli ve maden suyunda var.

koronavirus icin maden suyu

Potasyum kasları gevşetiyor, kramp olmasını engelliyor. Maden suyu tüketimi vücudumuzun da dirençli olmasını sağlar. Böylece bağışıklık sistemimiz güçlü olacak ve hastalığa yakalanma oranı düşecektir. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için doğal vitaminlerin yanında mineral alımının da önemi çok büyüktür.

Mineral olmadan bu organlarımızı dirençli tutamayız. Günde en az 2 şişe maden suyu içilmesini öneriyorum. Mümkünse mineral oranı yüksek olan tercih edilmelidir. Yeşil şişede bulunan maden suyunun mineral oranı yüksek ve doğaldır” diye ifade etti.

uzman doktordan tavsiye var

Dr. Hacim, vücuda alınacak olan mineral madde ile ilgili olarak doğal olanların tercih edilmesi gerektiğini belirterek, “Mineral suyunu soda ile karıştırmamalıyız. Mineralli suyun içinde etken maddelerin çok olmasında da fayda vardır. Kişinin kendini iyi hissetmemesi bile bağışıklık sistemini düşürür” dedi.

“MİNERALLER VÜCUDUN YAPI TAŞLARIDIR”

Tüm dünyada etkisini gösteren corona virüs salgını ile ilgili olarak uygulanacak en önemli tedbirin mümkün olduğunca evden çıkmamak olduğunu vurgulayan Dr. Hacim, Evde kaldığımız süre içerisinde de dengeli beslenmemiz gerekiyor. Dengeli beslenmenin yanında sadece yiyecekler değil, mineral de önemlidir.

Çünkü mineraller vücudu ayakta tutacak yapı taşlarıdır. Maden suyu tüketimi vücudumuzun da dirençli olmasını sağlar. En az vitamin kadar değerlidir. Bu kişiyi koronavirüs ve diğer hastalıklardan da koruyacaktır. Ayrıca mümkün olduğunca kişilerle temastan kaçının. Elinizi sık sık yıkayın. Biliyorsunuz ki, bu virüs göz, burun ve ağızdan vücuda giriyor dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!