Diyanet’ten Cuma Namazı Kararı! 81 İlin Müftülüğüne Yazı Gönderildi

diyanet acikladi

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada corona virüsü işe ilgili olarak alınan önlemlerin zafiyete uğramaması için cuma günü ve kandil gecesi camilerin kapatılacağı açıklandı. Ayrıca cuma namazı için sala da okunmayacağı bildirildi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş imzalı 81 il müftülüğüne gönderilen yazıda, corona virüsü ile iligili olarak alınan tedbirler kapsamında cuma namazı ve vakit namazlarının cemaatle kılınmaması kararı alınmıştı.

cuma namazlari

Devlet ve Diyanet’in İcrasıyla…

Devlet ve Diyanet İşleri Başkanlığı din hizmetlerinin icrasıyla alınan tedbirlerin tekrar hatırlatıldığı yazıda yeni önlem “Vatandaşlarımızın sağlığını korumayı, bilhassa yaşlılarımızın can güvenliğini sağlamayı hedefleyen ve muhtemel zararları önlemeye yönelik olan bu kararların uygulanması insani ve vicdani bir sorumluluktur” şeklinde ifade edildi.

diyanet

Dini Hassasiyetleri İstismar Edenler Var

Bazı kişilerin, dini hassasiyetleri istismar ettiğinin tespit edildiği belirtilerek, yeni tip corona virüs ile ilgili olarak alınan tedbirler kapsamında kamu kurum ve kuruluşları, Kuran Kursları ve yurtlarda bulunan mescitler de dahil olmak üzere cuma günü ve kandil gecesi camilerin kapalı tutulacağı ve cuma namazı için sala okunmayacağı bildirildi.