Efsane Hoca Corona Virüsünden Hayatını Kaybetti

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin kurulmasında emeği olan Prof. Ali Ülkü Azrak’ın corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.

Florence Nightingale Hastanesi’nde Corona virüs teşhisi nedeniyle tedavi gören Prof. Ali Ülkü Azrak 87 yaşında hayatını kaybetti. 2000 yılında emekli olan Azrak, fakültede en son dekanlık görevinde idi.

Eşi de Corona Virüsüne Yenildi

Azrak’ın eşi de kısa bir süre önce corona virüsten kaynaklı olarak hayatını kaybetmişti. İstanbul Üniversitesinin Azrak ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ise şu şekilde oldu:

“İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi eski dekanı kıymetli hocamız Prof. Ali Ülkü Azrak’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhum hocamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”

Prof. Ali Ülkü Azrak Kimdir?

1956 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Azrak, 1971-1979 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku bölümünde doçent olarak görev yaptı. 1979 yılında kurulan İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinin kurulmasında emeği olan isimler arasında idi.

Yök Üyeliği Yaptı

1982 yılında profesör ünvanını alan Ali Ülkü Azrak, 2000 yılına kadar İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliği görevini üstlendi. Emekli olduktan sonra ise 2001-2005 yılları arasında YÖK üyeliği yapmıştı.