Eğer Aşı Bulunmazsa…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü profesörden Korona virüsü ile ilgili olarak dikkat çeken açıklama.

prof.

Tüm dünyada salgın haline gelen yeni tip corona virüsü binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olmaya devam ederken virüsle ilgili olumsuz açıklamalarda devam ediyor.

‘Aşı bulunmalı’

karant

Edinburgh Üniversitesi küresel sağlık çalışmaları bölüm başkanı Profesör Devi Sridhar BBC’ye yaptığı açıklamada aşının bulunması gerektiğini söyledi.

Eğer aşı ya da ilaç bulanmazsa bu süreç 2022’ye kadar devam edecek. Dönem dönem sosyal mesafe uygulamasının da uygulanabileceğini açıkladı.

Covid-19’un soğuk aylarda daha bulaşıcı olacağına varsayan bilim insanları, aşının bulunmamasıo halinde 2022’ye kadar hastalerin dolup taşmasının engellenmesi için sosyal mesafe uygulamasının dönem dönem tekrarlanmasının gerekebileceğini , bir kereliğe mahsus tecritin bu durumu engelleyemeyeceği vurgulandı.

metro

‘Aşı bulunmazsa olimpiyatlar 2021’de de yapılamaz’

Profesör Sridhar 2021 yılında düzenlenecek olan olimpiyatların yapılması için aşının bulunması gerektiğini belirterek, “Elbette umutlu olmalıyız. Ancak aşı bulunmazsa 2021’de olimpiyatların yapılması bana gerçekçi gelmiyor.

olim2

Bu açıklamaları gerçek dışı buluyorum. Ama aşı bulunursa o tarihe kadar, işte o zaman ben de gerçekçi derim. Bana göre Olimpiyatların 2021’de yapılabilmesinin tüm şansı aşının bulunmasına bağlı. Zaten yoğun bir çalışma var. Tahminlere göre 1 ya da 1.5 yıl içinde bulunur” dedi.

olim

Sridhar, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Japonya’nın temkinli hareket etmesini belirterek, “Bana göre farklı bir yaklaşım olmalıydı. Şunu yapabilirlerdi, ‘Biz oyunları bir sene sonraya erteliyoruz ancak hastalığın son durumuna göre bir sene sonra tekrar değerlendireceğiz.’ Ancak onlar kesin diller kullandı. Şu anda etkili, iyileştiren ve yüzde 100 etki veren aşı bulunmalı. Bu nedenle Uluslararası Olimpiyat Komitesi, hem Dünya Sağlık Örgütüne hem de aşı çalışmaları yapan tüm sağlık kuruluşlarına aktif destek versin” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!