Geliştirdiği Ürünle Milyonlarca Kadının Hayatını Kurtaracak!

kadinlarin hayatini kurtaracak bulus

Kanser hastalığı ile mücadele eden yada kanserle mücadele eden bir yakını olanlar, bu hastalığın ne kadar sinsi ve yaşam koşullarını etkilediğini bilirler.

Jullian

Julian Rios Cantu, annesine meme kanseri teşhisi konulduğunda henüz 13 yaşıda idi. Annesinin meme kanseri olduğuna bir türlü inanmak istemedi.

Meme kanserinde erken teşhise yarayacak bir ürün geliştirdi. Dünyada milyonlarca kadını yakından ilgilendiren meme kanserine karşı erken teşhis koyulması için gece gündüz çaba sarfetti.

Julian şu an 18 yaşında ve meme kanserine karşı erken teşhis konulması için cihaz geliştirdi. Böyle bir cihaz yapmak kendi fikri olsa da teknik konularda destek almak için üç arkadaşı Julian’a destek verdi. Higia Technologies adında bir şirket kurdular. Ürettikleri sütyen şu an meme kanserinin erken teşhisinde kullanılabiliyor.

Ürün hızla yayılıyor

kanseri erkenden teshis

Annesi meme kanserine yakalandığında iki memesi birden alınmak zorunda kaldı. Annesini sağlığı şu an iyi olsa da mem kanserinde de erken teşhis çok önemli.

Geliştirerek üretimini yaptıkları sütyen üzerindeki 200 adet sensör sayesinde memede olağan dışı bir farklılık oluştuğunda fark edilebilmektedir. Ayrıca bununla da kalmayıp girişimci öğrencilerin projelerini sunduğu Global Student Entrepreneur Awards isimli yarışmadan yapmış oldukları projeleri ile ilgili 20 bin dolar para ödülü aldılar.

Erken teşhis ile hayat kurtaran bu sütyeni haftada bir kez 60-90 dakika arasında kullanmanız yeterli oluyor. Kanser kaynaklı memede oluşan tümör kan akışını yavaşlattığından sensörler tarafından algılanarak uygulama sayesinde akıllı telefonunuza bildiriyor.

Julian ve arkadaşlarına hayat kurtaran bu mucizevi buluşları için teşekkür ediyoruz.

Sütyenin tanıtım videosunu izleyin:

Bütün kanser çeşitlerinde erken teşhis hayatınızı kurtarabilir. Bu yüzden hasta olduğunuzda yada vücudunuzda anormallik hissettiğinizde kesinlikle bir hekimden yardım talep edin.

Bu güzel yazıyı da paylaşalım ki yaşı küçük dahi olsa isteyince yapılamayacak bir şey olmadığı daha fazla kişi tarafından anlaşılsın.