Günübirlik Çalışan ve Geliri Olmayana Maddi Destek ve Maske Başvurusu

ma

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada 2 milyon 300 bin haneye daha para desteği verileceğini duyurdu. Corona virüsle mücadele için alınan tedbirler kapsamında 1000 lira para desteğinden kapsamında 2 milyon 111 bin hane yararlanmıştı.

erdogan

Günübirlik yevmiye ile çalışanlar ve hiç geliri olmayanlara verilen para desteğinin kapsamı genişletilecek. Destekten yararlanmak isteyenler ihtiyaç sahipleri valilikler ve kaymakamlıklara telefon aracılığı ile ulaşabilecek. (Aşağıda verdiğimiz internet siteleri üzerinden hem maskeye hemde geliriniz yoksa maddi destek için başvuru yapabilirsiniz)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlenen kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada yeni tip corona virüsü covid-19 ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirleri duyurdu. Daha önce dağıtılan sosyal yardım paketi ile 2 milyon 111 bin haneye 1000 lira para yardımı yapılmıştı. Yeni yapılacak olan ve 2 milyon 300 bin haneye verilecek destekten özellikle düzenli geliri olmayan, yevmiye usulü çalışarak hayatını sürdürmek zorunda olanlar yararlanabilecek.

maddi destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili olarak, “Özellikle geliri olmayan, yevmiye, günlük kazancıyla hayatını sürdürmek zorunda olan ve hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum; valilik veya kaymakamlarımıza telefonla durumunuzu anlatmanız halinde devletimiz her türlü desteği size verecektir.

maske2

İhtiyacı olan hiçbir vatandaşımız devletinden yardım istemekten çekinmesin.” dedi. Biz Bize yeteriz Türkiyem kampanyası kapsamında şu ana kadar yaklaşık 1 milyar 500 milyon lira toplandığını da açıklayan Erdoğan “Ayrıca 43 milyon lira da SMS olarak toplandı. AK Parti Meclis Grubu hesabında toplanan yaklaşık 5 milyon liralık meblağ da buraya aktarılacaktır. Kampanyaya destek veren her vatandaşımıza, kurumumuza, sanat, spor camiamızı, hayırseverlerimizi, sanatçılarımızı bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum” açıklamasında bulundu.

maske 2

İSTANBUL’A İKİ SALGIN HASTANESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’un her iki yakasına birden iki salgın hastanesi kurulacağı belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Ücretsiz maske dağıtımına başladık, başlıyoruz. Kesinlikle parayla maske satışı yasaktır. Maske stokumuz ve üretim planlamamız vardır. Gereken tedbirleri peyderpey alıyoruz. Devlet olarak ücretsiz şekilde maske ulaştırmakta kararlıyız. Sosyal mesafeye dikkat etmeliyiz.
Test sayısında günlük 20 bini geçtik. Hastanelerimizde teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yoktur. Atatürk Havalimanı alanını ve Sancaktepe’deki havaalanı kısmını bin odalı hastane yapıyoruz.

basvuru

İşin başında bizim gösterdiğimiz hassasiyeti bu ülkeler de sergilemiş olsaydı bugün hep birlikte çok daha iyi durumda olabilirdik. Ülkemiz bir tehditle karşılaştığında devlet ve millet ele ele vererek tüm imkanlarını seferber etmektedir, bugün de yaptığımız budur. Aziz milletim bu salgının üstesinden gelecek sadece imkana değil, aynı zamanda morale kararlılığa sahibiz.

Her türlü tedbirleri göz önünde bulundurarak adım adım hayata geçiriyoruz.İstihdamın sürmesi en büyük kriterimizdir. KOSGEB geri ödeme desteklerinden faydalanan 136 bin işletmemizin yapacakları kredi ödemeleri erteleme imkanı sağlıyoruz.”

Geliri Olmayan Aileler Aşağıdaki Siteden Başvuru Yapabilir: https://www.acikkapi.gov.tr/

Ücretsiz Maske İçin Başvuru Adresi İse: https://basvuru.turkiye.gov.tr/

Aşağıdaki Videoyu İzleyerek Nasıl Sipariş Vereceğinizi Öğrenebilirsiniz