Hemşire Nişanlısına Korona Virüs Yüzünden Bunları Yaptı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılan Korona virüs nedeniyle italya’da c-inayet işlendi. İtalya’da hemşire olarak çalışan asam, doktor olarak görev yapan kız arkadaşını boğarak ö-ldür-dü. Gözaltına alınmasının alınan De Pace suçunu itiraf etti ve “Bana Korona virüsü bulaştırdı” dedi.

Tüm dünyada etkisini sürdüren Korona virüs salgını özellikle Avrupa ülkelerini daha fazla etkiledi. İtalya’da Korona virüsü yüzünden ci-nayet işlendi.

Korona virüs salgınından en fazla etkilenen ülkelerin başında gelen İtalya’da ci-nayet işlendi. İtalya’da yaşayan ve hemşire olarak görev yapan Antonio De Pace, doktor olarak çalışan kız arkadaşı Lorena Quaranta’yı ö-ldürdü.

İtalya yerel basında 28 yaşındaki De Pace’nin kız arkadaşını “kendisine korona virüsü bulaştırdığı” gerekçesiyle ö-ldürdüğü haberi yer aldı. De Pace’nin polisi arayarak suçunu itiraf ettiği belirtildi.

Genç doktorun boğazının sı-kıl-arak ö-ldürül-düğü açıklandı.

Evde 27 yaşındaki Quaranta’nın ca-nsız be-denini bulan p-olis, De Pace’inde bileğinde ke-sikler olduğunu belirterek, in-tihar etmeye ça-lıştığını açıkladı. Göz-altına alınarak ifadesi alınan De Pace, “Onu öl-dürdüm çünkü bana korona virüsü bulaştırdı” şeklinde açıklama yaptı.

Olayın ardından De Pace’e korona virüsü testi yapıldı. Testin sonucu negatif çıktı. Ci-nayetle ilgili olarak s-ruşturma başlatıldı.

Olayın ardından İt-alyan haber ajansları De Pace ve Quaranta’nın test sonuçlarının negatif çıktığı belirtilirken, Quaranta’nın hayatta iken İtalya’da görev yapan sa-ğlık çalışanlarının haklarıyla ilgili sosyal medyada çok sert mesajlar paylaştığı bilgisi verildi.