İlk Defa 1 İlin Korona Virüs Sayısı Açıklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, basın toplantısı düzenleyerek ildeki corona virüs vaka sayısını açıkladı.

vali

İlde corona virüs nedeninden kaynaklı olarak toplam vaka sayısının 22 olduğunu belirten Bektaş, 62 yaşında olan bir vatandaşın da yaşamını yitirdiğini söyledi. İl bazında bakıldığında ülkede ilk kez corona virüs vakaları hakkında il verileri açıklanmış oldu.

korona2

Düzenlenen basın toplantısında, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ile birlikte İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Güner ve Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’da bulunuyordu.

Vali Bektaş, toplantı sırasında gazeteciler arasında mesafenin korunması ile ilgili olarak uyarıda bulunarak oturma düzeninin aralıklı olmasını istedi ve “Bu işin şakası yok” dedi.

“TESPİT ETTİĞİMİZ TEK BAĞLANTI İSTANBUL GÖZÜKÜYOR”

vr

Vali Bektaş corona virüs salgını ile ilgili Zonguldak ilinde testleri pozitif çıkan vatandaşların İstanbul ile bağlantılı olduğunu açıklayarak sözlerine şu şekilde devam etti; “Bizim vak’alarda tespit ettiğimiz vak’a öykülerinde tespit ettiğimiz tek bağlantı İstanbul gözüküyor. Yurt dışı, Umreci şu bu değil. Almancı, İtalyancı değil.Dolayısıyla İstanbul kaynaklı gidiş gelişlere herkesin dikkatli olmasını istiyoruz. Belki bu konuda bakanlığımız bizden eğer isterse daha ileri tedbirleri getireceğiz. Gelecek, fakat şimdilik bu kadarını söyleyeyim. Vak’alarımızın ortak paydası bir İstanbul bağlantısı var.“

“BU RİSKTEN KORUNMUŞ HİÇBİR SOKAK, CADDE, MAHALLE, SEMT YOK”

cor22

Vali Erdoğan Bektaş, corona virüsünden korunmak için alınması gerekli önlemlere vurgu yaparak konuşmasını şu şekilde devam ettirdi; “Bugün itibariyle 22 pozitif vakamız var. Bu gün bir hastamızı kaybettik. 62 yaşındaki bir kadın. Aynı zamanda yüksek tansiyon, şeker ve astım hastası bir hastamızı bu gün kaybettik.Pozitif tanısı olan bir hastamızı bu gün kaybettik. Varmış gibi davranacağız. Her nokta her sokak, her mahallede bu risk var mı yok mu? Bu kadar net söylüyoruz. Daha nasıl söyleyebiliriz.Bu riskle beraber yaşıyoruz. Biz şimdi 22 vak’a tespit ettik. Zonguldak’ta bütün mevcut corona virüs kapmış hasta sayısı 22’midir. Herkes biliyor ki değil. Biz 22’sini tespit ettik. Biz hepsini tespit ettik diyebilir miyiz ki? Bizim tespit ettiklerimizin 22’si pozitif çıktı. Bunu diyebiliriz. Bu bize ne kadar ışık tutabilir, biraz tutar. Ama bırakın ışık tutması gereken kurumlara ışık tutsun. Biz hepimiz asıl üzerimize düşen şeyin üzerine yoğunlaşmalıyız.Böyle bir risk var. İçimizde. Bundan korunmuş hiç kimse hiçbir sokak, mahalle, semt yok. Tedbirlerimizi ona göre almak zorundayız. Herkes kendi OHAL’ini ilan etmeli.”

CHP’Lİ VEKİL DE YAKALANDI İDDİASI

Hakkında corona virüse yakalandığı iddia edilen CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz yaptığı açıklamada; “Ben önceki gün toplantı düzenlemiştim. Zonguldak’ta 12 vaka olduğunu, tanı kiti bulunmadığını ve örneklerin Bolu ve Ankara’ya gönderilip, vakit kaybedildiğini söyledim. Bugün de Zonguldak Valiliği 22 vaka olduğunu açıkladı. İlk kez bir ilde kaç vaka olduğu ortaya çıktı.Herhalde bu konuyla çok ilgilendiğim için bir iddia ortaya atıp beni hedef aldılar. Ama gayet iyiyim, hiç bir sağlık problemim yok.” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!