Korona Virüsü Türklere Bulaşır Mı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En sonda söyleyeceğimi en basta söyleyeyim virüs ır-k seçer ve nCoV-2019 corona bizi seçmeyecek. Alman fizik antropoloğu “Egon Freiherr” yıllar önce ır-kları kabaca 16 türde incelemiş.

egon

Biz Türklere bu alman amcamız Homo sapiens eurasicus Turanid adını koymuş ve (turancılıktan akılda kalır) orta Asya çıkışlı Ege/Akdeniz/Karadeniz alt kültürleri ile birleşmiş kafatası 80 ila 87.3 olan, göz rengi siyah ve kahve, ten rengi buğday olan ır-k demiş.

turkler

Şimdi herkes yaa biz Türküz diye Gözüne saçına, başına bakacaktır da öyle bir dünya yok arkadaşlar. Biz bu bölgeye göç edince yunan/arap/fars/çok az sırp ır-kı ile kız aldım oğlan verdim diyerek bir çorba olmuşuz ve öyle saf türk filan yok denecek kadar az. Turkiye’de sayısı 5 bini geçmez saf ır-kın. İsteyene DNA testi var 70 dolar Yaptırabilir ki %100 doğrudur.

turkler2

Heke Y-DNA testi acayiptir. Gen dizilimleri sizin bin yıl önceki atanızın ır-kını söyler. Napolyonun babasının amcası (I2a2a) iken kendisi (E1b1b) çıktı ki babasının öz babası olmadığı annesinin başka isler çevirdiği öğrenildi.

Her ır-ka harf ve Alt soylara rakam veriliyor. Atıyorum Türk için (T1a1y) Türk +1arap+1yunan geni var. Test yaptırıp soyunuzu hastalıklara yatkınlığınızı filan öğrenebilirsiniz yaklaşık 1 ayda sonuç çıkar. Efenim gelelim bizim şuursuz deli oğlan Corona ya.

korona

Bu eleman malum bir virüs ve bu virüsün bir Reseptore yani proteine yapışması lazım. Hücrenin yüzeyinde kendini tutunabileceği bir protein lazım her proteine yapışamaz. Iste o protein bunun reseptörü. Peki adı ne bunun. Adı ACE II proteini. SARS virüsünün de tutunduğu protein bu.

Peki Turkiye de kaç SARS vakası görüldü?

korona2

Sıfır arkadaşlar SARS görülmeyen ender ülkelerdeniz biz ve diğerleri de çevremizdeki ülkeler. Bu nCoV-2019 Corona virüsü, hem ACE II proteini ariyor hemde Rs3367 dizin arıyor proteinde. Bu proteinin Ir-klara dağılım yüzdesi ise şöyle;

 • Japonya %51
 • Tayvan%47
 • Çin %41
 • Kore %37
 • Almanya %23
 • Fransa %18
 • Belçika %19
 • Ingiltere %20
 • Isvicre %27
 • Abd %22
 • Kuveyt %2
 • BAE %6
 • Yunsnistan %4
 • Turkiye %3

Bazı ülkelerde ACE2 ve bunun üzerine Rs3367 dizin olması gerekince Türkiye-yunanistan-ermenistan-kuveyt buralarda oran %1 şekline Geliveriyor.

corona2

Yani bu ihtimalde öyle 100 kişide 1 filan değil haa yanlış anlaşılmasın. Vücuda Giren virüsün tutunabilme ihtimali bu. Oldu da virüsü kaptınız, bunun Antikorlarca parçalanma süreci var şayet parçalanmaz ise virüsün tutunabilme ihtimali %1.  Yani anlayacağınız ihtimali Yok gibi bir şey.

virus harita

SARS bizim ülkemizde hiç görülmedi. Ve göreceksiniz bu yeni eleman nCoV-2019 tipi corona bizim ülkemize uğramayacak tıpkı SARS gibi. Tedbirli olalım mı? Tabi ki olmalıyız ama bizden uzak olacak bu işi de çözecek olan ABD. Virüs onların virüsü çalan Çin devleti. Çözerler bir şekilde.

Bu Analiz Bilimsel Analizler Yapan Twitter Kullanıcısı Abdullah T. tarafından hazırlanmıştır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 sene önce

  Yaptigim analizi isim vermeden kullanmissiniz. Bu yaptığıniz en basit ifade ile ayip. @traderAT12 Abdullah T.

  • Yönetici 2 sene önce

   Abdullah Bey, farklı kaynaktan aldığımızda sizin adınız yer almıyordu lütfen kusura bakmayın. Adınız yazının sonuna eklenmiştir.

 2. 2 sene önce

  iranlilarda nasil ciktiki o zaman irklari ne acaba

 3. 2 hafta önce yazmışsınız fakat virüs irana bulaştı ve vandan Türkiyeye geldi virüs bakalım ne diyecekseniz bugun itibar ile tam 28 uçak inecek irandan türkiyeye bilim adamları kuluçka süresini 3 aya çıkardı :)

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!