Koronavirüs Tedavisinde Türkiye’den Müthiş Buluş!

coronavirus tedavisinde turkiyede buyuk gelisme

Koronavirüs tüm hızıyla dünya genelinde yayılım göstermektedir. Türk hekimler geliştirdikleri bir yönlemle kesin sonuç aldıklarını açıkladılar.Geliştirdikleri bu yöntemle yurt dışından özellikle İtalya’dan siparişler aldıklarını söylediler.

Sağlık Federasyonu Genel Başkanı Raşit Dinç, damara yerleştirilen katater ile ultraviyole ışınlar sayesinde kandaki enfeksiyonları ve virüsleri tamamen etkisiz hale getirebildiklerini açıkladı.

turk hekimleieri

Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik, Sağlık Federasyonu Genel Başkanı Raşit Dinç’in açıklamada bulunduğu yönemi kullanarak fotonik laser ışınları yardımıyla kanda, akciğer ve solunum yolundaki mikroorganizmaların yok edilebilindiğini söyledi.

Sağlık Federasyonu Genel Başkanı Raşit Dinç özellikle İtalya ve Makedonya başta olmak üzere birçok ülke ile görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, ülkelerle görüşme ve destek insanlığa ayrım yapmaksızın yardım ellerini uzatmak istediklerini de özellikle söyledi.

turkiye coronaviruse karsi

Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik açıklamasına devam ederek: “Bu ışınlar, güneş ışınları ile beraber yeryüzüne gelen ışınlar olup özellikle UVA ve UVB en sık temas edilen ultraviyole ışın cinsleridir. UVC ozon tabakasında tamamen tutulduğu için, yeryüzüne pek ulaşamaz; ancak bakteri, virüs ve mantarlar ile bunların sporları üzerinde en etkili olan form UVC formudur.

Bu alanda, yıllar boyunca birçok çalışma yapılmış ve güvenilirliği kanıtlanmıştır. UV ışınlar, aslında bir kısım hastalıkların tedavisinde de aktif olarak kullanılmaktadır. Yeni doğan sarılıklarında, vitiligo dediğimiz cilt renginin kaybolduğu hastalıklarda, kan nakli için alınan kanların sterilizasyonunda, hepatit enfeksiyonlarında vb. durumlarda birçok araştırma ile desteklenerek kabul görmüş bir yöntemdir.

turkiyede muthis bulus

Bu hastalıkların ve sterilizasyon yöntemlerinin her birinde farklı dalga boylarındaki UV ışınlar kullanılmaktadır. Buradaki temel nokta, kullandığınız UV ışınının tıbbi uygulama için etkili olacak ve insana zararı olmayacak dalga boyudur. Burada özellikle belirtmek isterim ki, UV ışınları kontrolsüz olarak kullanılabilecek ışınlar değildir. Her UV cihazı ile bu işlem uygulanmamalıdır.

Kullanılan sistemde UV ışını validasyon çalışmaları yapılmış ‘Turkish Beam Sistemi’dir. Bu sebeple, bu istem dışında sağlık profesyonellerinin kontrolü olmadan bu ışınların uygulanması kesinlikle uygun değildir. Özellikle 90’lı yıllarda araştırmacılar UV ışınlarını bir kateter eşliğinde kullanarak, bu ışınların damar darlıklarını genişlettiklerini gösteren birçok çalışma yapmışlardır.

turkiyede alinan onlemler

Dünyada ‘Turkish Glue” adı ile bilinen ve varis tedavisindeki sistemin bir parçası olarak kullanılan ve R-D GLOBAL/INVAMED tarafından geliştirilen, fotonik lazer ışığı son 5 yıla damgasını vurmuş ve güvenle kullanılabilirliği ispatlanmış bir yöntemdir.

İşte tüm bu veriler ışığında, 1,5 yıl önce ultraviyole ışınlarının mikroorganizmalar karşısındaki hızlı etkinliği ve insan vücuduna zararlı bir etkisinin olmaması nedeniyle özellikle çoklu antibiyotik kullanımına rağmen enfeksiyonlarda çaresiz kalınan bir alternatif olarak bu sistem geliştirildi. Daha sonra, sistemin özellikle İfluenza A ve B tipi RNA virüslerinde etkinliği üst solunum yolu sürüntüleri üzerinden gözlemlendi.

Tıpkı Influenza virüsü gibi, tek sarmallı bir RNA virüsü olan Koronavirüs (C-OVID-19) virüsünde de virüsün temel yapısını oluşturan nükleotidler (D-NA ve R-NA’nın temel yapı taşı) üzerinde tahribat yaparak virüs genetik yapısını birkaç saniye içerisinde parçalayan bu sistemin etkili olacağı sonucuna varıldı.

Basit bir serum yolundan, damar içerisine yerleştirilen bu milimetrik kateter yardımı ile verilen U-V ışınları ile dakikalar içerisinde kateterin yanından geçen tüm virüslerin ömesi ile kandaki virüs yükü tama yakın bir randa yok edilebilecektir.

Ayrıca, üst solunum yolu ve akciğerlerde, kolonize olan virüsler için de endotrakeal ve endabronşiyal uygulamalarla tedavi yöntemi gerçekleştirilerek buradaki virüsler de yok edilebilecektir. Böylece, Koronavirüs C-OVID-19 enfeksiyonunun başarılı bir şekilde bütüncül olarak tedavi edileceği öngörülmektedir.

Şu ana kadar, Sağlık Bakanlığı’mızın da büyük gayretleri ile ülkemizde ciddi bir salgın ortaya çıkmamıştır. Bundan sonraki süreç, devletimiz ve ilgili ülkelerin sağlık otoritelerinin bu konuda alacağı kararlar ile sürdürülecektir,” dedi.

Gelişmeleri bilgecafe.com olarak aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Haber7.com