Koronavirüse Yakalanan Hemşire Yaşadığı Belirtileri Anlattı

coronaya yakalanan hemsire anlatti

Koronavirüsü tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılım göstermeye devam ederken, hastalığa yakalanan bir sağlık çalışanı yaşadıklarını anlattı.

ABD’li bir hemşire kendisi için yapılan testlerin pozitif çıkmasının ardından her şeyin bir burun akıntısıyla başladığını söyledi.

bir hemsire

ABD’nin Colorado eyaletinde yaşayan hemşire Lisa Merck, KDVR televizyonuna corona virüsü ile ilgili olarak yaşadıklarını anlattı. Hawaii’de katılmış olduğu sağlık konferansı sonrası burun akıntısı gözlemlediğini belirtti.

birhemsire

Merck, çok kısa sürede belirtilerin hızlı bir şekilde artarak şiddetli ağrıları olduğunu hatta kaslarını kullanmakta bile zorluk çektiğini belirterek, “Sanki birileri beni bı-çak-lıyor gibiydi. ‘Acaba grip mi oldum’ diye düşünüyordum” dedi.

Durumu düzelmediği gibi daha da kötüleşince Merck ve eşi hastaneye gitti. Merck, “Ayağa kalktığımda bayılacak gibi oluyordum. En sonunda kocama ‘beni acil servise götürmen gerek’ dedim. Hiçbir şey beklediğim gibi olmadı” şeklinde açıklama yaptı.

birhemsire2

93 Kişi Hayatını Kaybetti

Her şey tek bir burun akıntısıyla başladı” diyen hemşire Merck yapılan testler sonrası corona virüsü teşhisi kondu. Merck, “Hala çok yorgun hissediyorum. Zaman zaman nefes almakta zorlanıyorum ancak iyileşmeye başladığımı hissediyorum” dedi.

bir hemsire 3

Worldometers’den alınan verilere göre ABD’de şimdiye kadar 4 bin 700’ün üzerinde vaka görüldü, 93 kişi de hayatını kaybetti.