Mahkemeden Şok Eden Karar! Kardeşinin Katiline Sarılıp Ağladı

ABD’nin Teksas eyaletinde görülen bir dava tüm dikkatleri üzerine çekti. Teksas eyaletinde eskiden polis memurluğu yapan Amber Guyger, geçtiğimiz aylarda genç muhasebeci Botham Jean’i (26) vurarak öldürmüştü.

Reklam

31 yaşında olan Amber Guyger, genç muhasebeciyi dairesine girmeye çalıştığı için silahla vurduğunu söylemişti.

Dallas’da görülen mahkemede yanlış anlaşılma sonucunda bir kişinin hayatını kaybettiği anlaşıldı.

mahkeme 2

Mahkeme sırasında Botham Jean‘in dışarıya dondurma almak için çıktığı fakat polis memurunun kurşunlarının hedefi olduğu anlaşıldı.

Mahkemede jüri Amber Guyger‘e 10 yıl süreli hapis cezası verdi. Verilen kararın ardından vurulan Botham Jean’in kardeşi yerinden kalktı ve kardeşinin katiline sarıldı.

Amber Guyger’e, “Seni affediyorum. Eminim Tanrı da seni affediyordur.” diyen Botham Jean’in kız kardeşi bir anda odak noktası haline geldi.

Olay aslında 6 Eylül 2018 günü Amber Guyger’in aracını oturduğu apartmanın önüne değil de başka bir apartmanın önüne park etmesiyle başlıyor.

mahkeme sarılma

Çünkü arabayı park ettiği apartmanın kendi apartmanı olduğunu düşünen Guyger, Botham’ı hırsız sanıp vurmuştu. ABD’de büyük tepki çeken bu olay, afroamerikalıların da tepkisini çekti. ABD’de bu tarz vakalara çok sık rastlanılmıyor.

Reklam

Yorumlar

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

error: