Manisada Volkswagen Fabrika Kuruyor İşte Çalışacakları Bekleyen Maaş

manisadaki volkswagen fabrikası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Volkswagen’in Türkiye’de kuracağı fabrikanın çalışmalarına resmen başlandı. Manisa ilinde yapılacak bu tesisin inşaatının başlamasıyla bölge sakinlerinde de istihdam fırsatı nedeniyle hareketlenme başladı. Birçok kişi daha şimdiden Volkswagen’de çalışması durumunda alacağı maaşı bile hayal etmeye başladı.

Volkswagen’in Manisa ilinde kuracağı tesisin ismi Volkswagen Turkey olarak belirlendi. Ticaret Sicil Gazetesi’nde de yer alan şirketin kısa bir süre içinde resmi olarak kurulması bekleniyor.

Manisa

Manisa ilinde fabrika inşaatının resmi olarak başlamasının ardından bölgedeki emlak piyasasında da hareketlenmeler başladı. Yapılan analizlere göre daha şimdiden fabrikanın kurulacağı bölgede konut fiyatları arttı. Ayrıca, yalnızca Manisa ili değil yakında bulunan İzmir ilinin Bornova ilçesinin de etkilenmesi bekleniyor.

Volkswagen, Manisa’da kuracağı fabrika için 943.5 milyon TL sermaye ayırdı. Şirketin açık adresi de şu an ulaşılabilir durumda. 2022 yılında hizmet vermeye başlaması planlanan tesise başlangıçta 5000 personel alınacak.

volkswagen çalışan maaşları

Kurulacak fabrikada yılda 700 bin araç üretileceği öngörülüyor. Üretilen araçların da %20’si Türkiye pazarında satışa sunulacak. Geriye kalan %80’i ise ihracat kapsamında değerlendirilecek.

Volkswagen’in Avrupa’da istihdam ettiği çalışanlarına 1000-1200 Euro aralığında maaş veriyor. Türkiye’de yaşayan vatandaşlar da buradan yola çıkarak maaşların 62507500 TL arasında olacağını tahmin ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!