Olaydan Önce Eşini Telefonla Aramış

Tokatta 17 ocakta yaşanan üzücü olayda 10 yaşındaki oğlu kayra’yı bı-çak-layarak öl-düren ardından kendini mutfakta bulunan doğalgaz borusuna a-sarak yaşamına son veren anaokulu öğretmeni Tuğba Uzun (37), oğlunun karne törenine katıldıktan sonra eşi Mustafa Uzun’u arayarak “evde temizlik yapacağım saat 21:00’de sonra gel” dediği belirtildi.

Beybağı mahallesi fatih camii karşısında bulunan lojmanda meydana gelen olayda Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğünde mühendisi olarak çalışan Mustafa Uzun, saat 21:30 sıralarında eve geldiğini, kapıyı çaldığını açan olmayınca eşini telefonla aradığını cevap veren olmayınca çilingir çağırarak kapıyı açtırdığını belirtti.

Çilingir’in kapıyı açmasıyla içeriye giren Mustafa Uzun eşini mutfakta bulunan doğalgaz borusuna a-sarak hayatına son verdiği, özel okulda 4. Sınıf öğrencisi olan dönem sonu takdir belgesi alan 10 yaşındaki oğlu kayra’yı ise y-atak odasında h-araketsiz y-atarken buldu. Olay sonrası eve gelen polis ve sağlık ekipleri oğlu ve eşinin h-ayatlarını kaybettiklerini belirledi. Yapılan i-ncelemenin ardından ce-setler Tokat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

“Temizlik yapacağım eve 21:00’den sonra gel” demiş

3 ay önce Tokat Devlet Hastanesi Anaokuluna Müdür Yardımcısı Vekili olarak atandığı belirtilen Tuğba Uzun’un daha önce 23 Nisan Anaokulunda görev yaptığı öğrenildi. Özel bir okulda 4. sınıf öğrencisi olan Kayra’nın karne törenine katılan annesi Tuğba Uzun’un Anksiyete b-ozukluğu için i-laç t-edavisi aldığı, tören sonrası eve geldiğinde eşini telefonla arayarak “Evde temizlik yapacağım saat 21:00’den sonra gel” dediği ifade edildi.

Kayrayı 12 Yerinden Bıç-Akladıktan Sonra Kendini A-smış

İnceleme sonrası Tuğba Uzun’un oğlu Kayra’yı ekmek bı-çağı ile 12 farklı yerden bı-çaklayarak ö-ld-ürdüğü ardından kendini a-stığı belirlendi.