Piknikte Buldu Gözü Gibi Bakıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Artvin’in Şavşat ilçesinde, ailesi ile piknik yaptığı esnada bir taş bulan ortaokul öğrencisi Sıla Karakellioğlu (15), taşın meteor ( gök taşı ) olduğunu iddia ederek incelenmesini istedi.

Ardahan- Oltu yolunda ailesi ile birlikte piknik yapan ortaokul öğrencisi Sıla Karakellioğlu alanda gezintiye çıktığı esnada yerde diğerlerinden farklı olan siyah renkli taş olduğunu fark etti. Taşın boyutuna göre diğerlerinden ağır ve farklı olduğunu, taşın ‘gök taşı’ olabileceğini düşündü.

elindeki tasin incelenmesini istiyor

Evinde koruyarak sakladığı taş 10 santimetre çapında ve 3 kilo 776 gram ağırlığında. Karakellioğlu taştan elde edeceği geliri ihtiyaç sahiplerine vermeyi düşünüyor.

“YARDIM EDECEĞİM”

piknikte buldu

Karakellioğlu, geçen ay haberlerde Türkiye’ye göktaşı düştüğü yönünde haberini duyar duymaz gezdiği her yerde göktaşı aradığını belirterek, “Bu taş o bölgede tekti. Etrafa baktım ve başka bir taş bulamadım. Bu gök taşını satabilirsem ihtiyaç sahiplerine yardım edeceğim, eğitim için harcayacağım. Diğer kardeşlerimin de okumasına yardımcı olacağım. Taşı evde bile gözümden hiç ayırmıyorum, uyurken de yatağın yanında bulunan sehpaya koyuyorum.” dedi.

meteor tasi mi

METEOR DÜŞTÜ İDDİASI

27 Mayıs tarihinde Trabzon, Artvin, Ağrı, Erzincan, Erzurum ve Van‘ın da içinde bulunduğu bazı kentlerde gök taşı düştüğü yönündeki haberler sonrası bölgede yaşayanlar tarafından heyacana yol açmış, çok sayıda kişi meteor aramıştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!