Rüyada Ağlamak Nedir? Ünlü Tabircilerin Yorumları

rüyada ağlamak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada ağlamak sevince işaret olduğu belirtilir. Rüyayı gören kişi, sevince, feraha, helal mal ve paraya, Allah’ın rahmetine kavuşur. Rüyada ağladığını gören kişi mutlu olacak ve rahata çıkacaktır.

Rüyada gözlerine dolan yaşın dışarıya almadığını gören kişi; helal mal kazanır. Gözyaşı soğuksa; üzüntüden feraha çıkmaya, gözyaşı sıcak ise; kederlenmeye işarettir. Cafer-i Sadık:Ağladıktan sonra güldüğünü görenin eceli yakındır” diyor. Konuyla ilgili olarak bazı tabirciler de, sessiz sakin ağlamak; ferah ve sevinçtir demiş. Bu rüya defalarca tecrübe edilmiş olup, arkası mutlaka hayırdır.

rüyada ağlamak

1-Rüyada Ağlamak Nedir Ve Ne Anlama Gelir? Ünlü Tabircilerin Yorumları

Câfer-i Sâdık

“Rüyasında ağladığını ve sonra da güldüğünü gören kimsenin Allah bilir vefatı yaklaşmıştır.” İmam-ı Nablusî şöyle der: “Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kur’an dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin alması ile yorumlanır.

Ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç kimseler için yağmur yağmasına işaret eder.” Yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak , rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder.

unlu ruya tabiri yorumcularina gore ruyada aglamak

Kirmani

“Bir kimsenin kendisini rüyasında ağladığını görmesi; o kimsenin çok sevineceğine, eğer ağlama bağırarak ah vah şeklinde ise bir musibete uğrayacağına, ağlamaktan dolayı gözlerinin yaşla dolu olduğunu ve fakat dışarıya çıkmadığını görmesi; helâlinden mal kazanacağına işaret eder. Gözlerinden akan yaşın sıcak olması; keder ve üzüntüye, sıcak olmaması ise üzüntülerin yerini sevincin alacağına delalet eder.”

Nablusi

Rüyada yüksek sesle bağırarak, yahut elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, cep ve yakasını yırtarak ağlaması, uyanıkken bu şekilde ağlaması ile tabir edilir. Eğer ağlaması Allah korkusundan, Kur’ân dinlemek veya günahlarını hatırlamak pişmanlığından dolayı ise, rüya sahibinin ferah ve sevinçli olması, hüzün ve kederinin gitmesi ile tabir edilir. Ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasına delâlet eder.

Seyyid Süleyman

Rüyasında sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulur. Bağırarak ağlamak; o mahalde oturanlar için iyi değildir. Musibet (felaket) habercisidir. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını gören, muradına erer. Ağladığını fakat, gözlerinden yaş gelmediğini gören, ümit ettiği şeyde hayal kırıklığına uğrar.

Ağladığı sırada gözlerinden yaş yerine kan geldiğini gören, elinden kaçırdığı fırsat yüzünden pişman olur. Günahlarına tövbe eder. Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Rüyasında tanıdığı bir insanın vefat etmesinden dolayı feryat ettiğini görenin rüyası, aynen çıkar. Ayrıca öldüğünü gördüğü kişi yüzünden felakete uğrar. Halk, kendisini ayıplar.

Ahalinin vefat eden bir vali için feryat figan ağladıklarını görmek; o valinin zalim davranacağına işarettir. Halkın cenazesinin arkasından sükunetle ağladıklarını görmek ise, insanların bu vali sayesinde sevineceklerine delalet eder.

2-Rüyada Çok Ağlamak

Rüyada çok ağlamak, rüyayı görenin iç dünyasında yaşadığı sıkıntılarını çevresine belli etmemeye çalışacağına, hayırlı ve güzel şeylere, mutlu olmaya işarettir.

3-Rüyada Ağlamak Ne Demek Ve Neye Delalettir

  • -İyi Haber
  • -Rahmet
  • -Sevinç
  • -Mutluluk
  • -Neşe

4-Rüyada Hıçkırarak veya Hıçkıra Hıçkıra Ağlamak

Rüyada hıçkıra hıçkıra ağlamak, çevresindeki insanların duygu ve düşüncelerini önemsemeyen despot kişiye işarettir. Rüyayı gören kişinin sıkıntılara dayanamayıp, dertlerini bu duyguyla açığa çıkardığı şeklinde yorulur.

5-Rüyada Hüngür Hüngür Ağlamak

rüyada hüngür hüngür ağlamak

Rüyada Hüngür Hüngür Ağlamak, rüya sahibinin sorumluluk sahibi bir birey olacağına, ailesine her şeyden daha çok önem vereceğine, eşiyle ve çocuklarıyla birlikte uzun, sağlıklı ve mutlu bir ömür geçireceğine işarettir.

6-Rüyada Başkası İçin Ağlamak

Rüyada başkası için ağladığını görmek, rüyayı gören kişinin iyi işlere girerek büyük miktarda kazanç elde edeceğine, hayatı boyunca maddi sıkıntı yaşamayacağı gibi bolluk ve bereket içerisinde sürdüreceğine, mal ve mülk sahibi olacağına işarettir.

rüya sahibinin çok iyi işlere gireceğine, bu işlerden büyük miktarda maddi kazanç elde edeceğine, hayatı boyunca maddi sıkıntı yaşamayacağına, hayatını bolluk ve bereket içerisinde sürdüreceğine, mal ve mülk sahibi olacağına işaret etmektedir.

7-Rüyada Bağırarak Ağlamak

Rüyada bağırarak ağladığını gören kişi yaşadığı yerin halkının sıkıntıya uğrayacağı yönünde tabir bulunur. Rüya sahibinin ailesiyle birlikte büyük sıkıntılar yaşayarak tartışmalara neden olacağı şeklinde yorulur. Rüya sahibi yaşadığı sorunlar karşısında olgun davranmalıdır.

8-Rüyada Annenin Öldüğünü Görmek Ve Ağlamak

Rüyada annenin öldüğünü görmek insanı korkutup üzebilir fakat aslında tabiri çok güzeldir. Rüyasında annesinin öldüğünü gören kişi annesiyle uzun mutlu bir ömür geçirecektir. Rüyayı gören kişinin dertlerinin ve hayat zorluklarının geçeceğine delalet eder.

9-Rüyada Sesli Ağlamak

Rüyada sesli ağlamak, yaklaşacak kötü bir haberin işareti olup, rüya sahibinin büyük sıkıntılar çekeceğine işarettir. Ayrıca rüyayı görenin çok sevdiği birini unutamadığına, onunla tekrar birlikte olmak istediğine işaret ettiği belirtilir.

10-Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek ve Ağlamak

Ebu Saîd el-Vâiz e göre “Bir kimsenin rüyasında, tanıdığı bir kimsenin öldüğünü ve bundan dolayı da ağladığını görmesi; o rüyanın görüldüğü gibi çıkmasına, ölüm yönünden musibete ve üzüntülerin husulü ile tabir olunur. İnsanların vefat eden bir vali için feryat edip ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmeleri; öldüğü görülen valinin insanlara zulüm yapacağına işarettir. ”

11-Rüyada Çocuğunun Öldüğünü Görmek ve Ağlamak

Rüyada çocuğunun öldüğünü görmek ve ağlamak, rüyayı gören kişinin çocuğunun çok iyi yerlere geleceğine, kendisini gururlandıracak işler yaparak toplumda sevilip sayılacağına ayrıca iş hayatında da başarılı olacağına işarettir.

12-Rüyada Birine Sarılıp Ağlamak

Rüyada birine sarılıp ağlamak, rüyayı gören kişinin hayatının her anında çok şanslı olacağına, zenginliğe, şans oyunundan büyük meblağda para kazanıp borçlarını kapatacağına delalettir. Rüya sahibinin yavaş yavaş mülk sahibi olacağına işarettir.

13-Rüyada Sevinçten Ağlamak

Rüyada mutluluktan ağladığını gören kişinin çevresine verdiği sözleri tutarak onların güvenini kazanacağına, güzel haberler alacağına delalettir. Rüya sahibinin özel hayatının düşündüğü gibi gittiği, sevgilisi tarafından sevilerek aile huzurunun da yerinde olduğu şeklinde yorulur.

Rüyada sevinçten ağlamak, helal yollardan kazanç sağlayacağını, gönülden yapılan duaların kabul edilerek rüyayı gören kişinin mutlu olacağına işarettir. Gelir miktarı artan rüya sahibinin sıkıntılı günleri geride bırakarak hayırlı yatırımlar yapacağına yorulur. İslami pencereden bakıldığında, Allah’ın kişiye yardım edeceğine, mutlu günlerin çok yakında olduğuna işarettir.

14-Rüyada Sessizce Ağlamak

Rüyada sessizce ağlamak, felaketlere işaret olup, rüya sahibinin çok sevdiği bir insanı kaybedeceğine, beklenmedik ölüm sonrası hayatının alt üst olacağına, uzun süre kişinin kendisine gelemeyeceğine işarettir.

15-Rüyada Ağlayarak Uyanmak

Rüyada ağlayarak uyanmak, sevindirici bir haber alınacağına, neşeye, mutluluğa, feraha delalettir. Yaşanılan sıkıntıların kısa sürede son bulacağına, refaha ve mutluluğa işarettir.

16-Rüyada Ağlayan Birini Görmek

Rüyayı gören kişinin hayatında ferahlık yaşayacağı, kötü günlerin geride kalarak mutluluğa adım atacağı, başarılı olarak hayatının düzene gireceği, hayatına bembeyaz bir sayfa açarak devam edeceğine delalettir.

17-Rüyada Ağlayan Bebek Görmek

Rüyada ağlayan bebek gören kişinin çevresindeki insanlar tarafından itibar görerek dualar aldığı, hayırlı işler sonrası karşılığını alacağına işarettir.

18-Rüyada Ağlamak

Rüyada ağladığını gören kişi yaşadığı dert ve sıkıntılardan dolayı mutsuz olacağı anlamına gelip, zor geçen süreç sonrası huzura kavuşacağına işarettir. Bazı yorumculara göre rüyayı gören kişinin zorlu bir sürece gireceği ve aile büyüklerinden aldığı yardımla refaha kavuşacağı belirtilir.

19-Rüyada Ağlama Sesi Duymak

Rüyada ağlama sesi duyduğunu görmek, güzel gelişmelerin olacağını işarettir. Bu gelişmelerden kişinin yapmış olduğu duaların kabul edileceği ve muradına ereceği olarak yorulur.

20-Rüyada Gözyaşı Dökmek

Rüyada gözyaşı döktüğünü görmek, kişinin sıkıntılı günlerinin son bularak sevindirici haberler alacağına, aile içi sorunların son bulacağına işarettir. Güzel günlerin yaşanacağına delalettir yani gözyaşı dökmek güzel olaylar yaşanacağına işaret eder.

21-Rüyada Ağlamak İsteyip Ağlayamamak

ruyada aglamak isteyip aglayamamak

Rüyada ağlamak isteyip ağlayamamak, rüyayı gören kişinin işini kaybederek sıkıntılı günler geçireceği anlamına gelir.

22-Rüyada Ağlamanın Diğer Halleri

Rüyasında ağlamadığı halde gözyaşı akıttığını gören rüya sahibinin muradına ereceğine işarettir.

Ağladığını fakat gözlerinden yaş akmadığını gören kişinin ise; hayal ettiği şeyden ümidini keseceğine işarettir.

Ağlarken gözlerinden yaş yerine kan aktığını gören rüya sahibinin, günahlarından dolayı tövbe etmesi gerektiğine ve elinden kaçırdığı bir fırsata üzeleceğine işarettir.

23-Rüyada Ağıt Yakmak

Rüyada ağıt yakmanın anlamı, sorumsuzluk anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişinin sorumsuzluklarından kaynaklı olarak işini kaybedeceği anlamına gelir. Rüyayı görenin yapması gerektiğini yapmayarak işini kaybedeceği ve çok sevdiği bir kişinin hayatını kaybedeceğine yorulur.

Rüyada ağıt yakmak, hayır olarak görülmeyip, rüyayı görenin maddi, manevi çok zor günler yaşayacağı ve bu durumun ciddi ruhsal sorunlara neden olacağına yorulur.

24-Rüyada Sevilen Bir Kişi İçin Ağıt Yakmak

Rüyada sevdiği bir kişi için ağıt yakmak, rüyayı görenin çok sevdiği birini kaybedeceği ve bundan dolayı ruhsal problemler yaşayacağına yorulur. Kötü olaylara işarettir.

25-Rüyada Cenaze Evinde Ağıt Yakmak

Rüyayı gören kişinin huzursuz ve mutsuz olacağına işaret etmekte olup, rüyanın görüldüğü evde büyük sorunlar yaşanarak, hanede yaşayanların huzurunun bozulacağına yorumlanır.

26-Rüyada Ağıt Yakan Birini Görmek

Rüyada ağıt yakan birini görmek, rüyayı görenin başarılı olarak ailesini sevindireceğim işarettir. Rüya tabiri yorumcularına göre ise, rüyayı gören kişinin Allah yolunda ilerleyerek başarılı olacağını yorulur.

27-Rüyada Ölü İçin Ağıt Yakıldığını Görmek

Rüyada ölü için ağıt yakıldığını görmek, rüyayı gören kişinin acı dolu bir olay yaşayacağına delalettir.

Rüyada ölü için ağıt yakmak, rüyayı gören kişinin çok başarılı olduğuna yorulur.

28- Rüyada Evliyanın Kabrinde Ağlamak

Rüyada bir evliyanın kabrinde ağlamak, çok insanın hayır duasını aldığınıza ve sevaplar işleyip ahiret hayatınızı güzelleştireceğinize yorumlanır.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!