Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir, Tabiri Nedir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada deniz görmek, çoğu zaman hayra işaret edilmiştir. Rüyada denizin uçsuz bucaksız olması, ferahlığı temsil eder. İslam Alimlerine göre rüyada deniz görmek, maddi ve manevi açıdan huzura erişmeye de delalet etmektedir.

1- Rüyada Deniz Görmek

Rüyada deniz görmek; parasal yönden rahata kavuşmaya, ve rüya sahibinin gelir kaynağının artıp bereketleneceğine rivayet edilir. Rüyada deniz görmek tabiri ticaretle uğraşan bir kimse için, işlerinin açılacağına da delalet etmektedir.

2- Rüyada Dalgalı Deniz Görmek

Rüyada büyük dalgalı deniz görmek; kişinin, aile için huzurunun azalacağına delalet eder. Başka bir rivayete göre rüyada deniz görmek veya rüyada deniz dalgası görmek, rüya sahibinin işlerinin ters gideceği anlamına da gelmektedir.

3- Rüyada Masmavi Deniz Görmek

rüyada deniz görmek

Rüyada mavi deniz görmek veya temiz deniz görmek, rüya sahibi için pozitif olayların yaşanacağına delalettir. Kişinin, rahat bir hayat süreceği ve varsa borçlarından kurtulacağına işaret eder.

4- Rüyada Berrak Deniz Görmek

Rüyada berrak, temiz ve dalgasız deniz gören kişinin; maddi durumunun oldukça iyileşeceğine, sakin ve huzurlu bir ömür süreceğine delalet etmektedir.

5- Rüyada Deniz Kabuğu Görmek

Rüyada deniz kabuğu görmek; rüyayı gören kişinin eğitim ve iş hayatında önemli yerlere gelip başarılı olacağına rivayet edilir. Bir başka tabire göre rüya sahibinin, çevresindeki bazı kişilerle anlaşamayacağı ve yollarını ayıracağı anlamına da gelmektedir.

6- Rüyada Deniz Manzarası Görmek

Rüyada deniz manzaralı ev görmek veya deniz manzarası görmek, hayra delalet eder. Rüya sahibinin, özel ve aile hayatında maddi yönden sıkıntı çekmeyeceğine yorulur. Rüyada deniz kenarında ev görmek, kişinin hedeflerine ulaşacağına işaret etmektedir.

7- Rüyada Denizanası Görmek

Rüyada denizanası görmek, Rüya sahibinin parasal yönden sıkıntılar yaşayacağına yorulur. Rüyayı gören kişinin, maddi yönden zarar ve kayıplar göreceğine rivayet edilir. Ayrıca kişinin, maddi anlamda zorlanacağı bir dönem yaşayacağına delalet etmektedir.

8- Rüyada Deniz Kızı Görmek

Rüyada deniz kızı görmek, kişinin özel hayatındaki beklentilerinden hayal kırıklığı yaşayacağına delalet eder. Rüya sahibinin, yaptığı planların önüne engel çıkacağı yönünde yorumlanmıştır.

9- Rüyada Yeşil Deniz Görmek

Rüyada yeşil renkte berrak suyu olan deniz görmek; kişinin aşk hayatında ve özel yaşamında mutluluğa kavuşacağına delalet eder.

10- Rüyada Deniz Kumu Görmek

Rüyada deniz kumu görmek, rüya sahibinin mental ve ruhsal yönden dinlenmeye ihtiyacı olduğunun göstergesidir. Ayrıca rüyada deniz görmek, kişinin iş hayatında başarı göstereceğine de yorulmaktadır.

11- Rüyada Deniz Kaplumbağası Görmek

Rüyada deniz kaplumbağası görmek, şansı temsil etmektedir ve kişinin yakalayacağı güzel bir fırsat olarak yorumlanır. Rüya sahibinin mal varlığının artacağına, maddi yönden rahata ereceğine, ve hayatının bereketleneceğine delalet edilir.

12- Rüyada Bulanık Deniz Görmek

Rüyada kirli deniz görmek veya bulanık deniz görmek; rüyayı gören kişinin kaygılı halini yansıtmaktadır. Kişinin yaşayacağı kasvetli günlerin bitip, yerini ferah bir döneme bırakacağı anlamına gelmektedir.

13- Rüyada Fırtınalı Deniz Görmek

Rüyada fırtınalı deniz görmek; emeğinizin fazlaca büyük olduğu işlerin, başarıya ulaşacağını temsil etmektedir.

14- Rüyada Deniz Atı Görmek

Rüyada deniz atı görmek; kişinin hayallerinin gerçekleşeceğine, alacağı müjdeli bir habere, maddi geliri yüksek işlerde çalışacağını temsil eder.

15- Rüyada Gece Deniz Görmek

rüyada deniz görmek

Rüyada gece denize girdiğini görmek; rüyayı gören kişinin hayatında başarılı bir işe imza atacağına delalet eder. Kişinin, yoluna çıkacak olan zorlukların ve sıkıntıların üstesinden gelerek emin adımlarla hedeflerine devam edeceği anlamına gelmektedir.

16- Rüyada Denizyıldızı Görmek

Rüyada denizyıldızı görmek, rüya sahibinin hayatının düzene gireceğine işaret eder. Başka bir tabirle rüyada denizyıldızı gören kimsenin, işlerinin düzeleceğine ve önüne çıkan zorlukları aşacağına delalet eder.

17- Rüyada Deniz Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada deniz görmenin psikolojik yorumu; kişinin, daha önceden hedeflediği şeylerin gerçekleşeceği, yaşadığı üzüntülerin son bulacağı, kazancının yükseleceği ve bu sayede ekonomik sıkıntılardan kurtulacağı anlamına gelmektedir.

18- Rüyada Siyah Deniz Görmek

Rüyada siyah deniz görmek; kişinin kötü bir haber alacağına delalettir. İş hayatında karşılaşacağı zor bir döneme de işaret etmektedir.

19- Rüyada Deniz Taşması Görmek

Rüyada denizin taşması, bolluk, bereket ve zenginliği temsil etmektedir. Eğer deniz yağmur yağması sonucu taşıyorsa, bunların yanında müjdeli bir haberi de rüya sahibine getireceği anlamına gelmektedir.

20- Rüyada Denizde Yüzmek

Rüyada denizde yüzmek; rüyayı gören kişinin, hayattan istediği şeyleri sıkı bir azimle elde edeceği anlamına gelmektedir.

21- Rüyada Denizde Yıkanmak

Rüyada denizde yıkanmak, rüya sahibinin günahlarından bir bir arınması anlamına gelmektedir. Eğer bu rüyayı gören kişi ticaretle uğraşıyorsa, borçlarını rahat bir şekilde ödeyeceğine işaret edilir.

22- Rüyada Denizden Su İçmek

Rüyasında deniz suyu içen kişinin, parasal ve ruhsal yönden rahata kavuşacağına delalet edilir. Özel hayatında ve iş hayatında mutlu olacağına işaret edilir. Bir başka kaynağa göre rüyada denizden su içmek, rüya sahibinin ömrünün uzayacağına rivayet edilir.

23- Rüyada Denizin Kuruduğunu Görmek

Rüyada denizin kuruduğunu görmek, kişinin maddi kaybı olacağını simgeler. Rüya sahibinin çevresinde bulunan bir kimsenin, kişinin mal varlığına göz diktiği anlamına gelmektedir.

24-Rüyada Denizde Ölen Birini Görmek

Rüyada denizde ölen birini görmek, kişinin bir konuda başarısızlık yaşayacağına delalet edilir.

25- Rüyada Denizde Yürüdüğünü Görmek

Rüyada denizde yürümek, rüya sahibinin imanının güçleneceğini temsil eder. Kişinin dünyevi işlerden kendini soyutladığı ve Hakk’a yöneleceği rivayet edilir.

26- Rüyada Denizden Su Aldığını Görmek

Rüyada denizden su almak; kişinin, Allah’ın (C.C.) sevdiği kulu olduğuna delalet eder. Bir başka rivayete göre rüya sahibinin, yakın zamanda kazanacağı bereketli helal kazancı da temsil etmektedir.

27- Rüyada Denizde Boğulmak

rüyada deniz görmek

Rüyada denizde boğulduğunuzu görmek, rüyayı gören kişinin hastalanacağına delalettir. Kişi eğer boğulmadan kurtuluyorsa, kendisinin veya çevresindeki birinin evleneceğine rivayet edilir.

28- Rüyada Denize Düşüldüğünü Görmek

Rüyada denize düştüğünü görmek, kişinin büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığını işaret eder.

29- Rüyada Deniz Suyunu Bir Yere Taşımak

Rüyada deniz suyunu bir yere taşıyan kimsenin, hayatında büyük bir başarı elde edeceğine ve maddi açıdan zengin olacağına delalet eder.

30- Rüyada Denize Küçük Abdestini Yaptığını Görmek

Rüyada denize küçük abdestini yaptığını görmek; habersiz bir şekilde yapılan hatayı veya girilen günahı temsil eder.

31- Rüyada Gerçek Hayatta Ölmüş Bir Kişiyi Denizde Görmek

Rüyada ölmüş olan bir kimseyi denizde görmek, ölen kişinin cennette olduğu anlamına gelmektedir.

32- Hasta Olan Bir Kişinin Rüyada Denizde Yıkandığını Görmesi

Hasta olan bir kimsenin, rüyasında denizde yıkandığını ve abdest aldığını görmesi; Allah’ın (C.C.) rüya sahibine şifa vereceğine delalettir.

33- Borcu Olan Birisi İçin Rüyada Deniz Görmek Tabiri

Borcu olan bir kimse için, rüyada deniz görmek yorumu; rüya sahibinin borcunu ödeyeceği ve sıkıntılarından kurtulacağı şeklinde yorumlanmıştır.

34- Yolculuğa Çıkacak Olan Bir Kişinin Rüyasında Denizin Taşıp Kabardığını Görmesi

Yolculuğa çıkacak olan birisi için rüyada deniz görmek tabiri, yolculuk esnasında yaşanacak olan felaketleri temsil eder. Bazı Alimler, rüya sahibinin mümkünse yolculuğu ertelemesi yönünde yorumda bulunmuşlardır.

35- Rüyada Denizaltı Görmek

Rüyada denizaltı görmek, kişinin hayatına gerçekleşecek olan rahatlık ve konforu temsil eder. Rüyayı gören kişinin zorlanmadan para kazanacağına ve ekonomik sıkıntılardan kurtulacağına delalet etmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!