Rüyada Yemek Yemek Ne Anlama Geliyor?

rüyada yemek yemek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada yemek yemek; ile ilgili görülen rüyalar çeşitli şekilde tâbir edilir. Şöyle ki: Rüyada yenilen yemeğin hazmedilmesi, neşeli bir ömür sürüp ömrün uzamasına ayrıca rüyada yemek yemek hazır bir işe girip ondan fayda sağlamaya rüya delâlet eder.

Rüyada başkasının yemek yediğini görmek, kişinin sosyal durumunda yaşayacağı değişikliğe yorumlanır.

Rüyada Yemek Yemek ve Rüyada Yemek Pişirmek

Rüyada yemek yemek bir diğer tabire göre, ister gençler ister yaşlılar için olsun ufak tefek hoşnutsuzluklara işaret eder.

Rüyada ocakta ateş üzerinde yemek pişirmek; özlemleri gidermeye, gurbette olan dostlar ile birleşmeye, isteklerin arzuların yerine, gelmesine ve muradına ermesine delâlet eder.

Rüyada yemek pişirmek; beklenmedik bir hediye ve umulmadık bir kazanç ile tabir edilir.

Rüyada tencerede yemek pişirmek veya rüyada çömlekte yemek pişirmek; devlet reisinden hediye ve nimet görüleceğine işaret eder.

Rüyada yemek pişirmeye çalışmak, kendisinin faydalanacağı bir iş için harekete geçeceğine işaret eder. (Yemeğin iyice pişmesi rızık ve mala yorumlanır)

Rüyada Etli Yemek Pişirmek

Rüyada etli yemek pişiren kişinin zengin olmasına, dünya işlerine önem verip ahireti unutacağına rüya işaret eder.

Rüyada üzerine su katarak etli yemek pişirmek, tüm isteklerinin hasıl olmasına, halk arasında şöhret bulmasına, eğer o yemek iyi pişmemiş ise muradının hasıl olmayacağına tabir olunmaktadır.

Rüyada Etsiz Yemek Pişirmek

Rüyasında pişirdiği yemeğin etsiz olduğunun görülmesi, fakir olmaya fakat ibadetleri çokça yapıp takva sahibi olmaya delâlet eder.

rüyada ziyafette yemek yemek

Rüyada Pişmiş Yemeğin Bozulduğunu Görmek

İş bozukluğuna, rüya sahibinin eşi ile arasının açılıp rüya sahibinin huzurunun kaçmasına, malî durumun bozulmasına rüya işaret eder.

Rüyada Bir Ziyafete Gidip Orada Yemek Yemek

Rüyada ziyafette yemek yediğini görmek, ilim tahsil edilen, güzel konuların konuşulduğu sohbetlere katılıp oradan feyz almaya, göz aydınlığına, müjdeli habere ve kolay yoldan zahmetsiz bir şekilde zengin olmaya rüya delâlet eder.

Rüyada Yemek Pişirip Fakirlere Dağıtmak

Rüyada pişirdiği yemeği fakirlere dağıtan kişinin, tövbe dualarının Allah-ü Telâlâ (c.c) katında kabul olduğuna, fakir fukaraya özellikle ihtiyaç içesinde olan akrabaya malî yardımda bulunmaya rüya delâlet eder.

Fakirlere yemek dağıttığını rüyada görmek, hayırlı bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişi dünya nimetlerinden bolca faydalanır ayrıca hayatında başarılı bir insan olur.

Rüyasında yoksullara yemek dağıttığını gören kişi özünde cömert ve eli açık bir insan olduğu şeklinde yorumlanır.

Rüyasında yemek durumu olmayan insanlara yemek dağıtmak ve onlarla rüyada yemek yemek kişinin, para harcamak zorunda kalacağına ama harcadığı paranın fazlasıyla kat kat kendine geri döneceğine de delalet eder.

Rüyada Kötü Yemek Yemek

Rüyada başkasının pişirdiği kötü bir yemeği yemek; haram malı yemeğe, kötü söz duyup üzülmeye, hasta olmaya ve başkasının yapmış olduğu bir hareketten dolayı rüya sahibinin suçlanmasına rüya delâlet eder.

sağ elle rüyada yemek yemek

Rüyada Sağ Elle Yemek Yemek

Sağ el ile rüyada yemek yemek, Sünnet-i seniyyelere uyup Peygamber efendimiz (s.a.v)’in şefaatine nail olmaya, helâl para kazanıp onunla evin geçimine katkıda bulunmaya rüya delâlet eder.

Rüyada Ağıza Yemek Doldurmak

Rüyada ağzına yutacağından fazla yemek doldurmak; kendi gücünün yetemeyeceği bir işe girmeye, bütçesinin üzerinde para harcamaya ve isrâfkâr olmaya rüya delâlet eder.

Rüyada Kendi Etini Yediğini Görmek

Rüyasında kendi etini yiyen kimse; tasarruflarını lüzumsuz yere sarf edip malî yönden zor duruma düşer.

Rüyada Başkasının Etini Çiğ Yediğini Görmek

Rüyada başkasının etini çiğ olarak yemek; dedikodu edip, başkasının gıybetini yapmaya ve Allah-ü Teâlâ’nın (c.c) katında günahkâr olmaya rüya delâlet eder.

Rüyada Başkasının Elinden Yemek Yemek

Başka birinin elinden rüyada yemek yemek, namuslu olmaya ve kanaatkâr bir yaşantıyla Allah-ü Teâlâ’ya (c.c) hamd ve şükür edip Cenâb-ı Hakk’ın (c.c) rızasını kazanmaya rüya delâlet eder. Bazı tabirciler bu rüyayı; âlim bir insandan ders almaya ilim öğrenmeye de yorumlamışlardır.

rüyada kepçe kepçe yemek dağıtmak

Rüyada Kepçe Kepçe Yemek Dağıttığını Görmek

Rüyada ziyafet yemeği pişirip kepçe kepçe dağıtmak; şerefli toplantı yapmaya, düğün haberi almaya, menfaat çokluğuna ve zengin olmakla birlikte hayır işlerinde en önde görevler yapmaya rüya delâlet eder.

Rüyada Yemeğin Boğazında Kaldığını Görmek

Rüyada pişirilen yemekten bir lokma alıp o lokmanın rüya sahibinin boğazında kalması; musibete uğramaya, iş bozukluğuna ve dünyevî ihtiyaçları geçimi zorlukla temin etmeye rüya delâlet eder.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!