Şiddet Gören Kadınlar Artık Tek Tuşla Polise Ulaşabilecek

kades kadın imdat uygulaması

Şiddet gören, görme ihtimali olan tüm kadınların polis ile daha hızlı iletişim kurabilmesi için hazırlanan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES), ihbar anında bulunduğunuz konumu net olarak en yakın ekiplere bildiriyor.

polis

Emniyet Genel Müdürlüğü, çocukların ve kadınların maruz kaldığı olumsuz durumları engelleyebilmek için KADES isimli uygulamasını hizmete açtı. Bu uygulama acil bir durumda en yakın ekibin en hızlı şekilde yanınıza ulaşmasını sağlıyor.

Uygulama AppStore ve Google Play Store’dan indirilebiliyor. Uygulama indirildikten sonra, kişiler T.C. kimlik numaraları ile sisteme giriş yapıyor ve EGM’nin gönderdiği kod ile aktivasyon tamamlanıyor. Cihazın konum bilgisinin açık olmasına dikkat etmelisiniz! Ayrıca internetin de bağlı olması gerekmektedir.

Böyle bir uygulamaya gerek kalmamasını dilerdik fakat gün geçtikçe artan kadın şiddeti artık ihmal edilmemeli. Kadına, çocuğa yönelik şiddetin bir an önce son bulmasını diliyoruz.

Uygulamayı dileyen tüm kadınların telefonlarına yüklemesi faydalı olabilir. Uygulamayı telefonlarınıza yüklemek için (Google Play Store/ AppStore) linklerine tıklamanız yeterli olacaktır. Dileriz ki bu uygulamayı kullanmaya ihtiyaç duymazsınız.