Tahminleri Doğru Çıkan Deprem Uzmanın Türkiye Yorumu

Deprem tahminleriyle ünlenen Frank Hoogerbeets dünya çapında birçok depremi olmadan önce tahmin etmesiyle ünlenen Hollandalı bir uzman. Gezegenlerin yörüngesini takip ederek ve kendi geliştirdiği bir bilgisayar programı yardımıyla verileri işleyerek bu tahminlere ulaşıyor. En son Ekvador’da aynı hafta meydana gelen 7 üzeri depremleri tahmin ederek tüm dünyayı şaşkına uğratmıştı.

-------- Sponsorlu --------

Frank Hoogerbeets

Türkiye hakkındaki uyarıları da asılsız çıkmadı ve sonucunda Denizli ve Acıpayam’da 5,5 büyüklüğündeki depremleri de doğru tahmin etti. Haziranın son haftasındaki gezegen konumlarını inceleyerek yeni bir deprem beklediğini açıkladıktan sonra Endonezya’da 7,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

marmara depremi

Geçtiğimiz günlerde yine dünyayı uyaran Hoogerbeets Avrupa kıtasında meydana gelen 7 ve üzeri depremleri değerlendirerek Türkiye’de yaşanan 17 Ağustos 1999 depremini hatırlattı. 1939 Erzurum, 1943 Ladik ve 1944 Bolu depremlerinin de 7 ve üzeri olduğunu belirterek yakın bir tarihte benzer bir depremin meydana gelmesinin hiç de şaşırtıcı olmayacağını söyledi. Özellikle Gölcük depremi sonrasında ortaya koyduğu gezegen hizalanmaları ile depremler arasındaki bağlantıyı detaylı bir şekilde anlatan uzman yanılmıyor gibi gözüküyor ve bizlere de kendimizi bu doğal afete elimizden geldiğince hazırlamak düşüyor.

Yorumlar

Bizi takip et

Bir insan, bir bilgi ile bambaşka bir insan olabilir.

error: