Türkiye’nin Robin Hood’u Bakın Kimmiş

turkiyenin robin hood bakin kim cikti

Birçok gecekondu mahallesindeki veresiye defterlerindeki borçları kapatması ve maddi açıdan dar gelirli ailelere yardımda bulunan, halk arasında da ‘Robin Hood‘ ismi verilen kişi sonunda kimliğini açıkladı.

Bir çok kişi tarafından esrarengiz olarak nitelendirilen ve merak edilen, halkın onu ‘Robin Hood’ olarak nitelendirdiği ismin gerçekte iş insanı Erdoğan Uludağ olduğu ortaya çıktı. Erdoğan Uludağ “Kimliğimi Haluk Levent’in isteğiyle açıklıyorum” şeklinde açıklama yaptı.Uzun zamandır kendini saklayan ve kimsenin ismini bilmediği Robin;Hood kim sorusu da cevaplanmış oldu.

robin hood

Gecekondu mahallelerinde maddi açıdan yoksul ailelerin bakkal defterlerindeki borçlarını kapatan ve kapılara zarf içerisinde para bırakarak yardımda bulunan gizemli hayırseverin gerçekte kim olduğunun ortaya çıktığı iddia edildi.

gecekondulara

Halk tarafından Robin Hood olarak bilinen iş insanı Erdoğan Uludağ, Ahbap Derneği ile birlikte çalışınca ismini açıklamaya karar verdiğini ifade ederek, “Yapılan yardımlar örnek alınsın diye kimliğimi açıklıyorum” dedi.

Türkiye uzun zamandır kendini saklayan ve kimsenin ismini bilmediği gizemli hayırseveri konuşuyor. İstanbul’da Hasköy, Şahintepesi ve Tuzla Mimar Sinan mahallelerindeki gecekondularda ikamet eden ve maddi açıdan dar gelirli olan ailelere zarf içerisine bin lira koyarak sessizce dağıtan yardımsever için Robin; Hood benzetmesi yapılmıştı.

“İSMİMİ HALUK LEVENT’İN İSTEĞİYLE AÇIKLIYORUM”

erdogan uludag

İstanbul’da tekstil sektöründe faaliyette bulunan iş insanı Erdoğan Uludağ yaptığı yardımlar ile ilgili olarak diğerleri tarafından örnek alınması için ismini açıkladığını söyleyerek aynı zamanda Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile de birlikte çalıştığını ifade etti.