Üzücü haber az önce geldi: Ünlü komedyen hayatını kaybetti

uzucu haber

İngiliz komedi film serisi ve aynı zamanda komedi topluluğu Monty Python’un yıldızı olan Terry Jones 77 yaşında hayatını kaybetti.

Demans hastalığı ile mücadele eden Galler doğumlu ünlü komedyen Terry Jones’un ölüm haberini ailesi ve menajeri de doğruladı. Birleşik Krallık sanat dünyasının en önemli isimlerinden olan Terry Jones, Monty Python’un Life of Brian, The Meaning of Life isimli filmleri yöneten, Monty Python and the Holy Grail’i Terry Gilliam isimli, filmide ise yöneten ve oyuncu idi.

terry jones

İngiliz komedi ekolü olan Monthy Phyton’ın en ikonik yapımlarından biri olan Monty Phyton and the Holy Grail’in yönetmeni Jones, aynı zamanda filmde de başrolde oynamıştı.

Terry Jones’un ailesi , “Sevgili eşimiz ve babamız Terry Jones’un vefat haberini derin bir üzüntüyle duyuruyoruz. Demansın nadir rastlanan bir türü ile uzun ve cesur bir şekilde savaştı. Son günlerinde, eşi çocukları, ailesi ve yakın dostları Londra’nın kuzeyindeki evinde Terry’nin yanındaydı. İyi, komik, sıcak, yaratıcı ve tamamen sevgi dolu bir bireydi” şeklinde açıklamalarda bulundu.

unlu komedyen

Aynı zamanda Jones’un Monty Python ile yaptığı işleri, kitapları, filmleri, şiirleri ve televizyon programlarıyla uzun yıllar boyunca hatırlanarak hafızalarda olacağı da vurgulandı.