Virginia’da Çocukları Etkileyen Bulaşıcı Hastalık Konusunda Doktorlar Uyarıyor!

bu hastalığa dikkat

Viral bir hastalık Virgina’da yayılmaya başladı.

Çocukları etkileyen bu hastalık konusunda vakalar arttıkça devlet kurumlarının ilgisini çekti ve bu konuda önlem almak için çalışmalar başladı.

El, ayak ve ağız hastalığı adı verilen hastalık bölgede ciddi şekilde kendisini gösteriyor. Kaynaklara göre, herkes hastalığı kapabilir ancak 5 yaşına kadar olan çocuklar en büyük tehdit altında.

HMFC

Bölgenin Sağlık Direktörü Laura Kornegay eyalet çevresinde 376 acil müdahale bölümü açtıklarını ve bu bölümlerin özellikle mevzu bahis hastalıkla ilgileneceklerini açıkladı. Belirtiler arasında ateş, iştah kaybı, boğaz ağrısı ve ilk birkaç günde gelişen ağrılı yaralar bulunuyor. Özellikle ağız bölgesinde yaralar başlıyor ve oradan ellere ve ayaklara yayılıyor.

Tıbbi Yardım

“Hastalıkla ilgili problem ağızda su toplanması ve bu şişliklerin gerçekten can yakması göze çarpıyor. Bu yaralar sebebiyle çocuklar yemek, içmek istemiyor ve ciddi risk altında kalıyorlar.”

Bazı vakalarda hastaların gerçekten yeme ve içmesini engelleyecek şekilde ve boyutta yaralar oluşabiliyor. Eğer iş buna gelirse damar yoluyla veya tüp yardımıyla beslenmeye geçilmek durumunda kalınıyor.

Blistet

Virüs yakın temas ile bulaşıyor. Hasta olan insana sarılmak sizi ciddi bir risk altında bırakıyor. Hasta ile aynı ortamda bulunursanız, hapşırık veya öksürükten de bu hastalığı kapmanız oldukça olasıdır.

Bu virüs için henüz herhangi bir tedavi bulunabilmiş değil. Ancak ilaç tedavisiyle belirtiler ve ağrı azaltılabiliyor.

Eğer diğer insanların da öğrenmesini ve dikkatli olmasını istiyorsanız mutlaka paylaşın ve daha fazla insanı haberdar edin!