Banyonun Güzel Kokması İçin Muhteşem Fikirler

tuvalet kokusu

Evlerimizi temiz tutmak son derece önemli ama zor bir iştir. Sürekli çaba gerektirir ve sonunda bittiğini düşündüğünüzde, garip bir nokta koku belirir. Banyo genellikle kimsenin temizlemek istemediği bir yerdir, temizleseniz de kokudan kurtulamayabiliyorsunuz. Vereceğimiz yöntemler sayesinde banyodaki kokudan tamamen kurtulacaksınız.

1. Havlularınızı Kuru Tutun.

havlular

Havlular nemliyken saklamak kötü bir fikirdir. Üstelik bir de banyoda saklarsanız, çok nemli bir yer olduğu için işler daha da kötüleşir. Havluları kullandıktan hemen sonra güneşte kurutmanız tavsiye edilir. Kuruduklarında tekrar banyoya asabilirsiniz, ancak daha kuru bir yerde tutmanız daha iyi olur. Ayrıca sık sık yıkamak ve saklarken katlamak yerine asmak da çok önemlidir .

2. Limonun Asidik Gücünden Yararlanın.

limon gucu

Temizlik ve kötü kokuları gidermek söz konusu olduğunda limon en iyi dostlarınızdan biridir. Hoş bir aroma bırakmanın ve kötü kokuları nötralize etmenin yanı sıra, güçlü bir doğal temizleyicidir. Bu özellikleri içerdiği yüksek sitrik asit seviyelerinden gelir. İdeal olarak, limonu günlük ev deterjanınızla temizledikten sonra banyonuzun her yerine sürterek kullanmalısınız. Bu sayede yüzeylerde etkisi daha uzun süre kalacak ve işinizi görecektir.

3. Aromatik Yağlar Kullanın

aromatik yaglar

Konu evinizi parfümlemek ve kötü kokulardan kurtulmak olduğunda aromatik yağlar harika bir araçtır. Evet bu durum banyonuz için de geçerlidir. Banyoda aromatik yağları kullanmanın anahtarı, bir pamuğu herhangi bir aromatik yağına batırmak ve stratejik olarak banyonun etrafına yerleştirmektir. Örneğin, içine bir astar koymadan önce çöp sepetine bir tane koyabilirsiniz, böylece her açtığınızda tüm oda güzel bir aroma ile dolacaktır. Bir başka iyi yer de tuvalet kağıdı rulosu veya diş fırçanızı koyduğunuz kupa veya bardaktır.

4. Su ve Yumuşatıcıyı Birleştirin.

su ve yumusatici

Havlularınızın, özellikle de en sık kullandığınız havluların (el havlusu ve benzeri) her zaman güzel kokmasını sağlamak için bir başka iyi tüyo. Bu havlular cildinizden sürekli olarak kötü kokulara ve bakterilere maruz kaldığı için üzerlerine su ve yumuşatıcı karışımı püskürtebilirsiniz. Su, karbonat ve yumuşatıcıyı karıştırıp bir oda spreyi olarak kullanılabilir.

5. Kabartma tozuna güvenin.

kabartma tozu

Her zaman güvenebileceğimiz bir diğer ev temizlik ürünü de kabartma tozu. Kabartma tozu, en kötü ve en sert kokularla bile baş etmesiyle bilinmektedir. İdeal olarak, kaynar su ile karıştırarak temizlik rutininizde kullanmalısınız. Daha sonra ortaya çıkan karışımı temizlemek istediğiniz yüzeylere dökerek kullanabilirsiniz.

6. Tuvalet Fırçanız İçin Parfüm Yapın.

tuvalet fircasi

Birçok insanın inandığının aksine, tuvalet fırçası sonsuza kadar kötü kokmaya mahkum değildir. Aksine, banyonuzun hoş kokmasını sağlamak için harika bir yol olabilir. Tuvalet fırçasıyla Temizleme işinizi bitirdikten sonra, fırçaya birkaç damla esans yağı eklemeniz önerilir, böylece azar azar buharlaşır ve geride hoş bir koku bırakır.

7. Banyoya aromatik sabunlar koyun.

banyo sabun

Banyo kokularını düşünürken göz önünde bulundurmanız gereken çok önemli bir nokta da kullandığınız sabun seçimidir . Tercihlerinize bağlı olarak, kokusuz bir sabun veya farklı kokulu sabunların bir kombinasyonunu kullanmayı tercih edebilirsiniz. Her durumda da, açık olan şu ki, yaydıkları koku genel olarak banyonun kokusunu etkileyecektir.

8. Tuvalet tankına yumuşatıcı ekleyin.

tuvalet tanki

Tuvaletten akan suyu daha taze hale getirmek için mevcut tüm ürünlere ek olarak, ekstra aromatik hale getirmek için kullanabileceğiniz küçük bir ipucu var. Sadece yamanız gereken sifonun tankına biraz yumuşatıcı eklemek. Sifonu çektiğinizde böylece havada uzun süre kalacak hoş ve canlı bir koku bırakacaktır.