Yastığa Başını Koyar Koymaz Uykuya Dalan Kişilerin Sırrı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kimi zaman pek çok insan bir türlü uykuya dalamamakta ve sonraki günlerde uykusuzluk problemi yaşamaktadır. Geceleri telefona bakarak kendi uykularını getirmeye çalışmalarının yanında kitap okumak, sayı saymak gibi pek çok yöntem denese de başarılı olamamaktadır.

Bu nedenle de anında uykuya dalmanın hayalini kuran kişilerin sayısı hiç azımsanamayacak kadar fazladır. İşte bu noktada size söyleyeceğimiz formül hatasız bir şekilde işe yaramaktadır. Umarız ki söz konusu yöntem uykuya geçme noktasında size de yardımcı olacaktır.

uykuya cabuk dalmak

Deneyeceğiniz yöntem nefes alma yönteminiz ile ilgili

Nefes alma biçiminizde gerçekleştireceğiniz değişiklikle birlikte beyinde kalp atışlarının düşmesine yol açarak çok kısa bir süre içerisinde uykuya dalmanıza yardımcı olmaktadır. İlk denemeniz ile birlikte kendi etkisini ortaya koyan bir yöntem olarak kendisini gösteren bir yol olsa da asırlar boyunca Asya’da uygulanan bir yöntemi ifade etmektedir.

Batı’da her ne kadar yaygınlık kazanamamış bir yöntem olsa da uygulanan bu yöntemin en önemli korunucuları arasında Dr. Andrew Weil isimli bir Harvard üniversitesi analisti de yer almaktadır. Araştırmacının yaptığı araştırmalara göre stres sahibi ya da gergin kişilerin cidden düşük oranda nefes aldıklarını ve bu kişilerin fark etmedikleri anlarda nefeslerinin kesildiklerini ifade etmektedir.

hizli uyumak

Anında uykuya dalmanıza yardımcı olacak olan uygulamanın gerçekleştirmesine göz atacak olursak yapılacak olan ilk işlem nefesimizin tamamen boşaltılması gerekmektedir. Dört saniyelik sürelerle sessizce burnunuzla nefes almamız gerekmektedir. Sonrasında alınan nefesi yedi saniye tutmanın ardından sekiz saniye sayarak nefesi vermeliyiz. Uygulanacak olan işlem bu kadar kolay olmaktadır. gerçekleştirdiğimiz bu işlem üç kez tekrarlanmaktadır.

hemen uyuyabilmek

Dört saniyelik bekleyişler beynimizin daha çok oksijen almasına güçler. Nefesin bekletilmesi oksijenin vücuda girişi sağlanmaktadır. Böylelikle de kan akışı etkilenmektedir. Nefesin verilmesi süreci ise akciğerlerin kendi bünyesindeki karbondioksitin dışarı atılmasını sağlamaktadır.

Uyku öncesinde söz konusu nefes alma tekniğini uygulamak kalp atış sistemini ciddi ölçüde düşürmektedir. Böylelikle de kan dolaşımı içerisinde bulunan oksijende de artış görülmesi sağlanıyor. Andrew Weil ise kişilerin söz konusu nefes alma tekniğini her gün iki kez tekrar etmesi gerektiğini savunmaktadır.

2
be_endim
Beğendim
1
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
1
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
2
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
2
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!