Dışarıdan Eve Gelir Gelmez Giysilerinizi Çıkarmazsanız Ne Olur ?

kiyafetler 1

Yoğun bir iş gününden sonra nihayet eve döndüğünüzde, genellikle o kadar bitkin olursunuz ki kıyafetlerinizi değiştirmek için enerjiniz kalmaz. Akşam yemeğini pişirir, bulaşıkları yıkar ve sabah giydiğiniz kot pantolon ve sweatshirt ile çocuklarınızı uyutursunuz. Ama bu alışkanlığın çok zararlı olduğu ortaya çıktı ve sonunda sağlığınızı ve görünüşünüzü bozduğu tespit edildi.

Eğer evden gelir gelmez giysilerinizi çıkarmazsanız ne olur?

1. Damarlarınız için hiç iyi olmaz.

damar

En sevdiğiniz jean pantolonunuz sizi kesinlikle harika gösterebilir, ancak eve döndüğünüzde onları çıkarmazsanız, sağlığınıza için hiç iyi olmaz. Dışarı çıktığımızda giydiğimiz kıyafetler rahat ev kıyafetlerine göre çok daha dardır ve kan dolaşımınızı olumsuz etkileyebilir. Dar giysiler kan akışını yavaşlatabilir ve sürekli giyerseniz damarlarınıza zarar verebilir.

2. Bakterileri evinize getirebilirsiniz.

bakte

Bütün gün aynı kıyafetleri giyerek bir ihtimal hasta olmayabilirsiniz, ancak yine de evinize çeşitli enfeksiyonlara neden olabilecek mikropları getirme ihtimaliniz var. Bunlardan bazıları, Acinetobacter bakterisi solunum yolu enfeksiyonlarına ve Staphylococcus aureus bakterisi ise, vücudun çeşitli yerlerinde iltihabına neden olabilir ve bu bakteriler çok dirençli bakterilerdir.

Doktorlar, bu bakterileri eve kıyafetlerinize getirme konusunda fazla endişelenmemeniz gerektiğine inansa da, onlardan etkilenmeniz hala mümkündür ve en iyi çözüm, dışarıda giydiğiniz kıyafetlerinizle evinizde dolaşmamak olacaktır.

3. Vücutta akneye neden olabilir.

akne

Omuzlarınızda veya sırtınızda can sıkıcı sivilceleriniz varsa, giyim tarzınıza daha yakından bakmak isteyebilirsiniz. Sentetik kumaşlardan yapılan giysiler çekici görünse de cildinizin nefes almasına izin vermez ve ısıyı vücuda hapsederek sivilcelere neden olur.

Boynunuzdaki veya göğsünüzdeki sivilcelerin bir başka nedeni de spordan sonra eve geldiğinizde spor kıyafetlerinizle kalma alışkanlığınız olabilir. Atletik giysiler, egzersiz yaparken kendinizi iyi hissetmeniz için tasarlanmıştır, ancak spor seansınız bittikten sonra çıkarmazsanız, gözeneklerin tıkanmasına ve siyah noktalara neden olabilir .

4. Sindirim Sorunlarına Yol Açabilir.

mide sornlari

Belinizi sıkan dar giysiler, rahatsızlığın ötesinde sağlık sorunlarına neden olabilir. Karnına baskı yapan giysiler, en yaygın bağırsak şikayetlerinden biri olan asit reflüsü de dahil olmak üzere çeşitli sindirim sorunlarını tetikleyebilir. En sevdiğiniz jean pantolon veya kalem eteğinizden vazgeçemiyorsanız, onları günlük olarak giymemeye çalışın ve eve gelir gelmez rahat bir şeyler giyin.

Eve geldiğinizde kıyafetlerinizi değiştirir misiniz?