Ev Dekorasyonunuz İçin Basit Ama Birbirinden Etkili Harika 26 Fikir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evinizi rahat ve zevkli hale getirmek için tonla para harcamanıza gerek yok. Sadece sıradan ev aletlerine, biraz hayal gücüne ve bir şeyleri değiştirme isteğine sahip olmanız yeterli. Tabi ki ara sıra Bilge Cafe’nin paylaşımlarını inceleyerek kendi eviniz için yenilikler içeren yeni fikirler elde edebilirsiniz.

Büyük paralar harcamadan evimizi yuvaya nasıl çevirebiliriz? Hadi öğrenelim!

Perdeleriniz için askılar ve halkalar yerine kurdeleler kullanın

1 17

Pencerelerinizi renkli kurdeleler kullanarak resimdeki gibi yeniden dizayn edin. Yenilikçi, yaratıcı ve havadar bir görüntü elde etmek hiç de zor değil!

Perdelerinizin kenarları ve uçlarına basit kaplamalar yaparak tüm havasını değiştirebilirsiniz.

2 17

Perdelerinizin görünüşünü ekstra para harcamadan büyük ölçüde değiştirebilirsiniz. Sadece yapmanız gereken kenarlarını farklı bir malzeme kullanarak kaplamak. Basit süsler, pullar kullanarak bambaşka perdeler yaratmak sizin elinizde!

Çiçek saksılarınız için el yapımı dekorasyonlar

3 15

Eğer perdelerinizi yeniden yaratabiliyorsanız, neden aynı şey çiçek saksılarınız için geçerli olmasın ki? Resimde gördüğünüz örnekler gibi, sınırları hayal gücünüz kadar sınırlı olan birçok değişik model elde etmek hiç de zor değil! Tek ihtiyacınız tek renk saksılar, biraz boya ve hayal gücünüz.

Lambalarınıza keçeli kalemle harika resimler çizebilirsiniz

4 14

Biraz sabır ve keçeli kalem yardımıyla kendi stilinizde bir lamba yapmak hiç de zor değil.

Elinizdeki materyallerle lambalarınızı yeniden yaratın

5 10

O beğenmediğiniz lamba ayağını dallarla gizleyebilir, veya lambanızı iple sararak bambaşka bir model elde edebilirsiniz.

El yapımı saat

6 10

O pahalı mağazalarda gördüğünüz saat dizaynlarını sadece evde kendi imkanlarınızla yapmak hiç de zor değil. Gördüğünüz gibi sadece biraz yaratıcılık, akrep ve yelkovan harici boş bir daire üzerine istediğiniz dizaynı oturtup evinizi bir yuvaya çevirebilirsiniz.

Eski büfenizden bir mini bar yaratın

7 8

Eğer tarih öncesinden kalma bir büfe, sebepsiz yere hala sizinle birlikte yaşıyorsa, ona bir amaç vermenin zamanı gelmiş demektir. Kendi modern mini barınızı oluşturun. İlla da alkol bulunduracaksınız diye bir zorunluluğunuz yok. Resimleri birer yol gösterici olarak alıp kendi hayal gücünüzün neler yapabileceğini görebilirsiniz.

Oda köşelerine birbirinden güzel raflar yapabilirsiniz

8 6

Evinizin mutfağı ne kadar büyük olursa olsun ekstra rafa her zaman ihtiyaç olacaktır. Geniş dolaplardan ziyade daha küçük açık raflar daha çok işinize yarayacaktır.

Baharatlarınız için ek raflar yapın

9 4

Mutfağınızda sığdırabildiğinizden fazla mutfak eşyası olması gayet normal bir durumdur. Gördüğünüz resimleri kendinize örnek alarak gayet kullanışlı raflar üretebilirsiniz.

Dolaplarınızın kapaklarını kullanın

10 2

Dolaplarınızın kapakları harika birer rafa dönüşebilir. Sadece birkaç küçük çiviye ihtiyacınız var.

Dergileriniz için küçük raflar yapın

11 1

Dergileriniz ve yemek kitaplarınızı el altında bulundurmak için basit ama etkili bir çözüm üretmeye ne dersiniz? Mutfak mobilyalarınızın yan tarafları hep boş değil mi? Neden onları kullanışlı hale getirmeyesiniz ki?

Tuval bezini duvar kağıdı yapmaya ne dersiniz?

12 2

Desenli tuval kağıdı ve biraz duvar kağıdı yapıştırıcısıyla sıkıcı duvarlarınızda yaratıcılığınızı konuşturabileceğinizi biliyor muydunuz? En güzel tarafı da sıkıldığınız zaman kolayca çıkarıp atabilecek olmanız.

Paspasınızı çeşitli renklerle boyayın

13 2

Yaratıcılığınızı konuşturarak paspasınızı bile ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Değişik renklere ve desenlere boyayarak bambaşka bir paspas yaratmak sizin elinizde!

 Fotoğraf sergisi düzenleyin

16 1

Fotoğraf albümleri harikadır fakat bazı fotoğraflara ne kadar baksanız da doyamazsınız. Ev dizaynınıza fotoğraflarınızı katmak orayı daha çok eviniz gibi hissettirir.

Kapınızı renklendirin

17 1

Evini renklendirmek isteyen, fakat radikal değişikliklerden uzak duran insanlar için çok ideal bir yöntem de kapıların kenarlarını renklendirmek. Eviniz kiralık olsa bile, tekrar eski haline getirmek hiç zor olmayacağı için rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

O eski muşambayı boyayın

18 1

Banyonuzda veya mutfağınızda bulunan eski muşambanız en güzel evi bile salaş göstermeye yetebilir. Akrilik boyayla üzerini güzelce boyayarak eski görüntüsünden kurtulabilir, yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Masa üstünde duran rafınızdan bir duvar rafı yapın

19 1

Masanız ufak tefek biblolar sebebiyle tamamen dolu değil mi? Eğer durum buysa, masanızın üzerinde yer işgal eden rafınız kolaylıkla bir duvar rafına dönüşebilir. Sadece yerini değil, rengini de değiştirebilirsiniz. Unutmayın, hayal gücünüz kadar sınırlısınız!

Elbise askılarınızı renklendirin

20 1

Eğer açık bir dolap kullanıyorsanız bu harika bir fikir olabilir. Kapalı bir dolap kullanıyor olsanız bile, içini her açtığınızda sizi mutlu edecek bir dolaba sahip olmak istemez misiniz?

Boş köşeye ince bir kitaplık koyun

21 1

Koridorların köşelerinde her zaman uzun ince kitaplıklar için boşluklar vardır. Hiç bir şey sığmaz gibi gözüken o köşeleri artık renklendirmek sizin elinizde.

Tezgah üstü duvarınızı harita ile kaplayın

22 2

Mutfak tezgahının arkasını istediğimiz hemen hemen her türlü resimle kaplayabiliriz. Harita sadece basit bir örnek olmakla birlikte gayet dekoratif durduğunu da itiraf etmek gerekiyor.

Resimlerinizi kağıt ve bant yardımıyla çeşitlendirerek duvara asın

23 1

Basit kağıtlar kullanarak fotoğraflarınızın arka planlarını renklendirebilir ve bambaşka manzaralar yaratabilirsiniz

Resimleri asarken şematik çizimler kullanın

24 1

Resimlerinizi eşit aralıklarla asmak önemlidir, ancak bunun yanında onları düzgün yerleştirmeyi de es geçmemek gerekir. Ayrı ayrı resimler gibi görünmesini önlemek ve bir ahenk yaratmak sizin elinizde.

Halınızı Olması Gerektiği Gibi Serin

25 1

Halınızı düzgün yerleştirmek, evinizin havasını tümüyle değiştirebilir. Bazen mobilyaları biraz yakınlaştırmak yeterli olur. Bunu yaparak ve tek renkli basit bir halı kullanarak odanızı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

Dolabınızın arkasına bir raf yapın

26

Dolabınızın, hatta diğer beyaz eşyalarınızın arka kısımlarını etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Yapılması en kolay şey olmasa bile, sonuçları sizi gerçekten şaşırtacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!