Limon Sıradan Bir Meyve Değil, İçinde 7 Sır Var

limon sıradan bir meyve değil

Almanya’dan yeni gelen komşum güzellik merkezinde çalışıyordu ve yaptığımız sohbette bana ordaki güzellik merkezlerinin doğal tedavi için limondan inanılmaz şekilde faydalandığından söz etti. Başta sıradan bir doğal bakım olarak düşündüm ancak detaylarına indikçe çok etkilendim. Bana anlattıklarını Bilge Cafe’ye aktardım ve bir yazı haline getirdim.

Güzelliğinize güzellik katacak sihirli malzeme arayışındaysanız doğru yerdesiniz. Sizlerin arayışına son veriyor ve sihirli malzemeyi kullanım alanlarıyla birlikte paylaşıyoruz! Limon. Parlak sarı limon, evinizde buzdolabında kolayca bulabileceğiniz bir malzeme. Limonlu çayınızı içerken birçok güzellik problemini nasıl çözeceğinizi hayal bile edemezsiniz.

Limon, birçok fayda sağlayan etkili bir bileşendir. Bünyesinde barındırdığı özellikleri sayesinde limon, özel maskelere, kese, kremler ve losyonlara sık sık eklenir. Böylece etkinliği artar. Limon ve limon suyunu kullanmanın en yaygın nedeni saç, tırnak, cilt, dişlerin durumunu iyileştirme isteğidir.

Bir bardak limonlu çay yapıp tavsiyemizi okumaya başlamalısınız! Bilmeniz gereken limonu kullanmanın 7 harika yolu var. İşte o yollar!

1. Kusursuz cilt için limon

limon cilt

Limon cildiniz için mükemmel bir bileşendir. Cildinizi daha parlak ve daha güçlü yapar. Limon suyu bir top pamukla uygulanabilir. Uyumadan önce uygulamayı deneyin. Sabah yüzünü temizlemeli ve güneş koruyucu kullanmalısınız.

2. Saç rengi açıcı

Limon saçınızı 1 veya 2 ton hafifletmeye yardımcı olabilir. Saçınızı parlak ve parlak yapar. Sadece saçınıza limon suyu uygulayın ve güneşte bir yürüyüşe çıkın.

3. Yüzünüzdeki çukurlukları, lekeleri azaltın

limon cilt delikleri

Siyah lekeler, yamalar, pigment lekeleri, akne gibi ciltle ilgili problemleriniz varsa limon kullanarak kurtulabilirsiniz. Etkilenen bölgeye limon suyu uygulayın ve 10-15 dakika boyunca bekletin, sonra durulayın.

4. Dudak çatlaklığı

dudak çatlaklığı

Soğuk bir atmosfer, doğal olarak kuru cilt, vitamin eksikliğinde tüm bu faktörlerin dudakların çatlamasına neden olabilir. Limon dudakları nemlendirmeye yardımcı olur. Uyumadan önce dudaklarınıza az miktarda limon suyu uygulayın. Deneyin ve şaşıracaksınız!

5. Siyah noktalardan kurtulun

Herkesin siyah nokta sorunu olabilir. Endişelenmeyin! Limon, size yardım edecek! Siyah noktalardan kurtulmak için, etkilenen bölgeye limon suyuyla ıslatılmış bir top pamuğu hafifçe uygulayın.

6. Güzel tırnaklar

güzel tırnaklar

Tırnaklarımızın harika görünmesine bayılıyorsunuz ama oje ve ev eşyaları tırnaklarınızı zayıflatıyor mu? Bunu önlemek için tırnaklarınıza 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 2 tatlı kaşığı zeytinyağı ile bakım yapmayı deneyin.

7. Limon deodorantı

Pek çok deodorant denediniz, ancak hiçbiri terden kurtulmanızı sağlamıyor mu? Limon suyu deodorantın harika bir analogudur. Limon suyunu bal ve yulaf ezmesi ile birleştirin, sonra bu karışımı koltuk altlarınıza uygulayın, ovalayın veya bir saat kadar maske olarak bekletin ve sonra yıkayın.