Sivrisinekleri Alt Etmenin En Ucuz Ve En Etkili Yöntemi!

sivrisinek

Yazın en büyük kâbuslarından biri sineklerdir. Sivrisinekler ve sirkesinekleri özellikle sebze, meyveye bayılıyorlar. Ayrıca bahçenizdeki ve ya saksıdaki çiçeklerinize zarar da verebiliyorlar.

Özellikle sirkesineklerinin evinizin içinde gezmesi oldukça iğrenç ve korkutucu olabiliyor. Sebzelerin ve meyvelerin çürümesine sebep olabiliyorlar. Çok çabuk üreyebilen sirkesineklerine karşı çok çabuk önlem alınması gerekiyor.

bardak

Bilge Cafe olarak sirkesinekleri için aldığınız pahalı kimyasallar yerine evinizde bulunan malzemelerden yapabileceğiniz kolay ve oldukça etkili bir yöntemi sizin için derledik.

Buzdolabınızda ihtiyacınız olan malzemelerin var. İlk ihtiyacınız olan şey bir bardak. Daha sonra bardağın içine aşağıda söylediğimiz malzemelerden birini koyabilirsiniz. Malzemelerden birini koyduktan sonra bardağın ağzını streç filmle örtün ve biraz delikler açın. Sirke sineklerinin en çok olduğu yere koyun. Sonuçları göreceksiniz.

Elma sirkesi

elma

Hemen çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz hem de oldukça ucuz. En iyi ve etkili malzemelerden birisi budur. Yarım su bardağı elma sirkesini biraz ısıtıp bardağa koyun ve içerisine birkaç damla deterjan damlatın. Güzelce karıştırın. Elma sirkesinin tatlı kokusuna sivrisinekler ve sirke sinekleri dayanamayacaktır.

Artık sebze ve meyveler

sebze

Sineklerin en çok sevdiği yiyecek olan sebze ve meyveleri kullanmak onları tuzağa düşürmenin en iyi yoludur. Bir bardağın içine biraza sebze ya da meyve kalıntısı koyun ve üzerine yukarıdakileri sıvılardan dökün. Harika sonuçlar elde edeceksiniz.

Şeker, süt ve biber

sut

Son kullanma tarihi geçmiş süt ve süt ürünleri de sineklere karşı kullanılabilir. 2 su bardağı sütü ısıtın ve üzerine 8 yemek kaşığı şeker, 4 yemek kaşığı da karabiber koyun. Bu karışımın tatlı kokusuna sinekler dayanamayacaktır ve tuzağa düşeceklerdir.

Limon yağı

limon 1

Limon kokusu sivrisineklerin ve sirkelerinin dayanamadığı bir kokudur. Bir sprey şişesine yaklaşık 2 su bardağı kadar sıcak su ve 10-15 damla limon suyu koyun. Sineklerin olduğu bölgeye sıkın ve onları tuzağa düşürün.

Bu yöntemi deneyin ve fikirlerinizi bizimle yorumda paylaşın.