Aspiratörünüzü Kola İle Temizleyin Pırıl Pırıl Olsun

aspirator temizleme

Aspiratörün temizlenmesi çoğu zaman eziyet haline dönüşebilir. Yağlı ve tozlanmış filtreyi temizlemekten bahsetmiyoruz bile! Aspiratörü temizlemek kulağa kolay gelse de eğer temizliğinden emin olmak istiyorsanız sabırlı olmanız da fayda var.

kola

Ne yazık ki, çoğumuz o kadar sabırlı olmayabilir. Neyse ki, filtrenin temizliği kola yardımı ile çok daha kolay bir hal alıyor! Kola lezzetli bir içecek olmasının yanı sıra; aynı zamanda mucizevi bir ürün!

Kola

kola2

Çoğumuz kolayı yalnızca bir içecek olarak görsek de aslında birçok şey için faydalı. Kolayı kullanarak birçok farklı şeyi temizleyebilirsiniz. Örneğin su ısıtıcısını  ya da tuvaleti temizlemek için. Görünen o ki, popüler olan bu içecek temizlik malzemesi olarak kullanılabiliyor. Bunu biliyor muydunuz? Ayrıca saçınıza yapışan sakızı çıkarmak için de kullanabilirsiniz. Bir kabın içerisini kola ile doldurduktan sonra sakızın yapıştığı kısmı kaba yerleştirin. Bir süre bekleyin ve sakızı çıkarmanın ne kadar kolay olduğunu görün.

Saçınızı kola ile yıkayın

kola sac yikama

Saçınızı kola ile yıkamanın faydalarından haberiniz var mıydı? Bu yöntemin gerçekten işe yarayıp yaramadığını görmek için deneyebilirsiniz! Daha hacimli saçlar istiyorsanız bu yöntem denenmeye değer. Kola saçlarınızın daha az gevşemesine ve iyi anlamda “dağınık” bir yapı oluşturması için faydalıdır. Kolanın asidik olması  saçınızın tel tel olmasını sağlar. Böylelikle saçlarınızın parlamasını sağlar. Şaşırdınız değil mi?

Şimdi konumuza dönelim! Aspiratörü kola ile temizlemek!

Temizlik Ustası

kola temizlik

Kola bir sürü şeyi temizleyebilir. Kafein içerdiği için lavabo temizliği, saçtan sakızın çıkarılması ve mücevherlerin parlatılması hatta Kola, yağ lekelerini de temizleyebilir. Ayrıca, aspiratörün filtresini de bu şekilde temizleyebilirsiniz…

Nasıl yapılır?

kola aspirator

Filtreyi aspiratörden çıkarın ve derin bir fırın tepsisine yerleştirin. Filtrenin üzerine kolayı dökün ve tamamen daldırdığınızdan emin olun. Filtreyi 20 dakika boyunca kolanın içinde bekletin. Sonrasında sert bir fırça kullanarak filtreyi ovalayın.

aspirator2

Böylelikle kirlerden kurtulacaksınız. En son ılık su ile filtreyi yıkayın ve artık filtre tertemiz!

Kolayı temizlik için istediğiniz gibi kullanabilirsiniz ancak içmenizi kesinlikle tavsiye etmeyiz.