Bamya Suyunun Kanıtlanmış 7 Faydası

bamya suyunun faydaları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaz aylarında karşımıza çıkan bamya bir sebze olarak çok fazla faydaya sahiptir. Fakat son yıllarda insanlar arasında bamya suyunun da tüketildiğini görebilirsiniz. Bamya suyunun faydaları geç olsa da ortaya çıkmıştır ve her geçen gün daha fazla tüketilmektedir.

Bamya Suyunun Faydaları Nedir?

1. Boğaz enfeksiyonları

Bamya suyunun faydaları arasında boğaz enfeksiyonlarına iyi gelmesi de yer almaktadır. Boğazınızda oluşan iltihaplara ve boğaz şişmelerine iyi gelmektedir.

bamya suyu

2. Şeker hastalığı

Bamya kandaki kolesterolü düzenleme özelliğine sahiptir. Bu yüzden şeker hastalarında tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

Bunu da okuyun: Keçiboynuzunun Gerçek Faydaları – Bildiklerinizi Unutun!

3. Kabızlık

Bamya suyu kullanan kişilerin kabızlık gibi sorunlar yaşamadığı görülmüştür. Bu yüzden hemoroid ve kabızlık sorunu yaşayan kişilerin bamya suyu tüketmesi gerekir.

bamya suyu

4. Folik asit

Besinler arasında gerçekten folik asit bakımından zengin olan yiyeceklerin çok az olduğunu görebilirsiniz. Fakat bamya suyu folik asit açısından da çok zengindir. Bu yüzden çocukların ve hamilelerin mutlaka tüketmesi gerekiyor.

5. Bağışıklık

Bamya suyunun bağışıklık güçlendirme özelliği de bulunmaktadır. Bu şekilde vücudunuzun her hastalığa karşı direnç elde ettiğini görebilirsiniz.

6. Böbrekler

Özellikle diyabet hastalığı olan kişilerde böbreklerin olumsuz etkilendiğini görebilirsiniz. Bamya suyu ise vücuttaki şeker oranını belli bir seviyede tuttuğu için böbrek sağlığınızın korunmasına da yardımcı olacaktır.

bamya suyu süzülürken

7. Cilt nemlendirme

Bamya cildiniz için son derece sağlıklı bir besindir. Bamya suyu da cildinizin nem seviyesini yükseltme özelliğine sahiptir.

Cildi nemlendirme özelliği olduğu gibi kaşıntıların geçmesinde de etkilidir. Ek olarak akne ve sivilce oluşmasının da önüne geçer.

Bamya Suyu Nasıl Hazırlanır?

Bamyanın sahip olduğu bu faydaları gören kişiler bamya suyunu nasıl hazırlayacaklarını da merak etmektedir. Bamya suyu hazırlamak için ilk olarak bamyaların sap kısımlarını kesmeniz gerekmektedir.

Sonrasında ise bamyaları bir kavanoza ekleyerek üzerine su eklemeniz gerekmektedir. Bu karışımı 8 saat boyunca beklettikten sonra bamyaların suyu çektiğini görebilirsiniz.

Kavanozdan çıkardığınız bamyaları sıkarak suyunu çıkarmalısınız. Bamyaların emmiş olduğu suyu bıraktıktan sonra posalarını atabilirsiniz. Sonrasında ise bu suyu içmeniz gerekmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!