Baş Parmağınızın Karakteriniz Hakkında Söyledikleri

parmak ve kisilik

Fiziksel özelliklerimiz ile karakterimiz arasında bir bağ olduğunu savunanlar var ve fiziksel özelliklerimizin karakterimizin üzerinde etkisi olduğu ise bir gerçek.

Mesela insanların 5 farklı başparmak şekline sahip olduğu ve bu şekillerin karakterlerimiz hakkında bize bilgi verdiklerini biliyor muydunuz?

Bilge Cafe olarak bu parmak tiplerini ne anlama geldiklerini bu yazımızda derledik. Evet, hemen şuan sağ başparmağınıza bakıp kendi karakteriniz hakkında bile bilgi edinebilirsiniz.

Tip-1: Üstü Altından Daha Uzun Olan

parmak

Başparmağınızın üst tarafı alt tarafından uzun ise hırslı birisiniz anlamına gelir. Sıradanlığı ve tekdüzeliği asla kabullenmeyip her zaman en iyisi olamaya çabalayan ve yıldızlara ulaşmaya çalışan bir olduğunuzu gösterir. Sessizce otururken bile bir sonra hedefiniz hakkında hayaller kurarsınız.

Üstelik bu hedefleri takıntı haline de getirebilirsiniz. Oysa bu hedeflere ulaştığınız zamanlarda ise kendinizle övünmek yerine oldukça mütevazi tavırlar sergilersiniz.

Tip-2: Alt Kısmı Üst Kısmından Uzun Olan

parmak1

Baş parmağı bu şekilde olan insanlar kendi ayakları üzerinde durabilen, mütevazi, kendinden emin, sakin ve düşünceli insanlardır.

Tutamayacakları sözleri vermekten daima kaçınan insanlardır.

Bazı insanların sıkıcı bulduğu şeylerle bile eğlenebilen ve basit şeylerden zevk almayı bilen insanlardır. Kendilerine yardım eden ve yanında olan insanları karşı her zaman minnettarlardır. Zengin kişilikli, neye önem verilmesi gerektiğini ve neye önem verilmemesi gerektiğini bilen insanlardır. Aşkı ve dostluğu paraya değişmeyen ve paradan önde tutan insanlardır.

Tip-3: Alt ve Üst Kısmı Eşit Olan

parmak2

Başparmakları bu şekilde olan insanlar parmaklarında olduğu gibi hayatlarında da dengelidirler. Hem sevdiklerine hem kendilerine zaman ayırıp dengeli bir hayat sürmeyi severler.

Yin ve yang felsefesinde olduğu gibi bir hayatları vardır. Kötü giden şeylerin arasında bile bir güzellik bulabilirler. Karşılaştıkları herhangi bir sorunun üstesinden rahatlıkla gelip eski hayatlarına devam ederler. Bu yüzden çevrelerindeki insanlar her zaman onlara özenir.

Tip-4: Esnek

parmak3

Bu tip başparmağa sahip insanlar etraflarındaki hemen her şeye kolayca adapte olabilen insanlardır. Değişimden ve değişmekten korkmazlar ve bazı şeyleri öngörebilen, değişimi ilk fark eden insanlardır.

Her zaman yeni fikirlere, görüşlere ve yeniliklere açıktırlar.

Tip-5: Düz

parmak4

Dominant ve inatçı yapıya sahip insanlardır. Verdikleri sözleri tutarlar ve yarı yolda bırakmazlar. Hedeflerine ulaşmak için karakterlerinden ödün vermezler.

Oldukça dürüst ve güvenilir yapıya sahiplerdir. İyi birer konuşmacı ve dinleyicilerdir. Ayrıca her zaman sadık ve örnek alınan insanlar olmuşlardır. Aldıkları kararların her zaman arkasında dururlar, inatçı oldukları için de genelde başarıya ulaşırlar.

Hemen kendi parmağınıza bakın ve hangi tip olduğunu bizimle yorumlarda paylaşın.