Bu Bilgileri Öğrendiğinizde Dünyaya Çok Farklı Bir Gözle Bakacaksınız

Beynimiz daha doğmadan çalışmaya başlar ve gelişimi hiç durmaz. Ayrıca beynimizi sağlıklı tutmak için sürekli yeni şeyler öğrenmeli ve uygulamalıyız.

Bilge Cafe olarak bizler daha önce bilmediğimiz fakat öğrenince farkındalık seviyemizi göklere çıkartan bilgiler derleyerek aynı duyguyu sizin de yaşamanızı istedik.

Taş Kağıt Makas Oynayan 100 Kişinin Anket Sonuçları

Mavi Balinanın Kalbi ve Yanında Normal Boyda Bir İnsan

Retina Çiziğini Tespit Etmek için Ultraviyole Işık Altında İncelenen İnsan Gözü

Eğer gözünüzde bir çizik varsa doktorların bu çiziğin yerini tespit edip tedavi etmesi gerekir. UV ışık altında bakmak için bir damla gözünüze damlatılır ve ışık altında incelenirsiniz. Bu fotoğrafta çiziğin yeri ışıl ışıl parıldayan göz bebeğinin hemen altında yer almaktadır.

Çift Gökkuşağı Normal Olandan Oldukça Farklıdır

Eğer gökkuşağı çift ise renk dağılımı üsttekinin tam tersi olacak şekilde ilerleyecektir. Yani biri mor ile başlayıp kırmızı ile biterken, diğeri kırmızı ile başlayıp mor ile biter.

Hipopotamların Teri Kırmızı Renktedir ve Harika Bir Güneş Kremi Görevi Görür

Salyangozların Dişleri Dünya Üzerindeki En Katı Malzemedir. Taşları Bile Çiğneyebilirler

Brokoli Aromalı Sakız

McDonald’s yönetimi brokoli aromalı sakız piyasaya sürmeyi planladı ve amaç çocuklara brokoliyi sevdirmekti ancak ne yazık ki planları başarısız oldu.

Belçika – Hollanda Sınırı Bu Bardan Geçiyor

Baarle – Hertog adlı barda oturup bir şeyler içecek olursanız bir ayağınız Belçika’da, diğer ayağınız Hollanda’da olacak şekilde vakit geçirebilirsiniz. Bazı apartmanların daireleri de bu şekilde bölünmüş durumdadır ve farklı ülkelerde yer alan daireler için farklı kurallar geçerlidir. Eğer ki Hollanda hükümeti barın gece yarısı kapalı olmasını talep ediyorsa, müşterilerin ve bar sahibinin yapması gereken tek şey yarım metre sola kaymak ve Belçika sınırlarına dahil olmak oluyor.

Yeni Bir Dünyaya Açılan Bu Mağara

Dünyadaki en büyük mağara Vietnam’da bulunuyor ve bu mağara o kadar büyük ki kendi nehri, kendi ormanı ve iklimi var. Anlayacağınız kendi başına hayatta kalabilen bir ekosistem tek bir mağaranın içerisinde mevcut. New York şehrinden bir bloğu rahatlıkla buraya sığdırabilirsiniz.

Tüm Zamanların En iyi Atleti Aramızda Yaşıyor

Yüzücü Michael Phelps’in tam 13 tane altın madalyası var ve bu gerçek anlamda bir dünya rekoru. En son böyle bir başarı elde edebilen kayıtlı tek atlet milattan önce 152’de Rodos’ta yaşıyordu.

Kuzey Batı Kanada’da Plakalar Ayı Şeklindedir

 

Turistik Yerlerdeki Bina İşçilikleri Köpükten Yapılmıştır

 

Bazı dekoratif heykeller ve bina işçilikleri köpükten imal edilmiştir ve üzerleri ince bir tabaka betonla kaplanmıştır. Bu sıfırdan taş heykeller yaptırmaktan çok daha ucuzdur ve aşınana kadar gerçeğinden ayırmak imkansızdır.

Dünyanın En Sessiz Odası

Microsoft’un sahibi olduğu dünyanın en sessiz odası en yeni icatları test ettikleri bir yer olarak kullanılıyor. Odaya girip biraz vakit geçirdiğinizde kendi kap atışınızı ve damarlarınızda akan kanın sesini duyabilirsiniz.

Flamingolar Neden Tek Ayak Üzerinde Dikilir

Flamingoların iskeletleri tek ayak üzerinde duracak şekilde evrimleşmiştir. Ayakta durabilmek için diğer kaslarının kullanımına ihtiyaçları yoktur. Bacakları sabit ve yerçekimiyle uyum içinde durdukları için yorulmazlar. Ama yine de fotoğraftaki gibi yatarak uyurlar.

Sizi hangi madde en çok şaşırttı. Yorumlarda bizimle paylaşın!