Bu Yöntemler ile Daha Rahat Bir Hayata Merhaba Diyeceksiniz

bilgiler

Bazen öyle durumlarla karşılaşırız ki çözümsüz olduğunuzu düşünürüz. Evde karşılaştığınız veya karşılaşacağınız bir kaç problemin çözümlerini sizler için araştırdık.

Parçalanmış Ekmek

ekm

Ekmeğinizi keserken parçalanıp etrafa dağılması ne kadar da sinir bozucu bir durum değil mi. Artık değil.Ekmeği kesmeden önce bıçağınızı kaynar su yardımıyla ısıtırsanız ekmeğiniz dağılmayacaktır.

Kedi-Köpek Tüyü

hali

Evcil hayvan beslemek istiyorsunuz ve hatta eminiz ki çok seviyorsunuz ancak evinizin her yerinden,özellikle halınızda biriken tüyler sizi çok rahatsız ediyorsa bu yöntem tam sizin için. Halınızı sileceğiniz zaman bir litre su içerisine bir kapak yumuşatıcı dökün ve halıyı bu suyla silin.

Çıkmayan Duvar Kağıtları

duvarkagidi

Duvar kağıdı evin bütün havasını değiştirse bile uzun bir süre sonra çıkartmak istediğinizde sizinle inatlaşabilir.Ama bunun da kolay bir yolu var. Halıyı silmek için hazırladığınız suyun aynısı duvar kağıtları için de hazırlayabilirsiniz.Duvar kağıtlarını bu suyla silip biraz beklediğinizde çıkartmak çok kolay olacaktır.

Bavula Yerleştiren Kirli Ayakkabılar

bavula atmak

Ani çıkan yolculuklar için yanınıza ayakkabı almanız gerekir ama kirli ayakkabıları temizlemeniz için vakit yoktur.Bunun için aslında çok basit bir yol var. Bir poşete veya ayakkabı yıkamak için kullandığınız bez çantalara ayakkabılarınızı koyabilirsiniz.

Sebze ve Meyvelerin Ömrünü Uzatın

suger

Dolabınızdaki nemler sebze ve meyvelerin daha kısa sürede bozulmasına sebep olur.Ancak buzdolabınıza yerleştirdiğiniz bir sünger bütün nemi emecek ve uzun süre sebze ve meyveleri saklayabileceksiniz.

Çürüyen Domates

curuk domatesler

Dolabımızda bozulan veya çürüyen meyve ve sebze gördüğümüzde hemen atarız. Ancak domates için bir alternatifiniz daha var. Çürüyen domatesleri bir saksıya veya toprağa ekersiniz bir kaç hafta sonra yeni domates fidanları sizi bekliyor olacaktır.

Delinen Giysiler

tela2

Terzilerden alabileceğiniz telalar kıyafetlerinizin kurtarıcısı olacaktır.

kiyafet3

Telayı delinen bölge kadar kesin ve arka tarafından yapıştırın.Daha sonra ıslayın ve ütüleyin

Kırışık Kıyafetler

kirisk kiyafet

Çok acil evden ayrılmanız gerek ve gömleğiniz kırışık ancak ütülemeye fırsatınız yok. Bu durumlarda duşunu alırken gömleğinizi bir askı ile banyoya asın ve böylece siz duş alırken gömleğinizde nem sayesinde kırışıklığından kurtulsun.

Ressam Minikler

ressam minik

Çocuklar duvarlara veya mobilyalara resim yapmayı çok sever. Bu gibi durumlarda sakince resmin bitmesini bekleyin.Daha sonra çizilen yerleri saç kurutma makinesi ile ısıtın ve silin.İşte bu kadar.

Isırıklar

patato

Özellikler yaz aylarında bütün vücudumuz böcek ısırıklarıyla kaplanır. Bunun için ısırılan bölgeye çiğ patates uygulayın.

Haşlarken Kırılan Yumurtalar

Haşladığınız yumurtaların kırılmasını veya çatlamasını istemiyorsanız haşlama suyu bir iki çay kaşığı tuz atın.

Hep Gri Kalan Ayakkabılar

dis macunu

Ayakkabılarınızı ne kadar yıkarsanız yıkayın plastik kısımları yeterince beyazlamaz. Bu kısımları beyazlatmak için diş macunu ile fırçalayabilirsiniz. İlk gün gibi beyazlayacaktır.

Eskimiş kazaklar

buzlukta

Yıllardır severek giydiğiniz ama zamanla lastikleri sünen kazaklarınızı artık evde giymek zorunda değilsiniz. Gevşeyen kazaklarınızı bir gece buzlukta bekletirseniz yeni gibi olacaklardır.

Karışan Takılar

takialr2

Takı kutunuzda aradığınız takıya bulmak kadar,istediğiniz takının karışıklığını çözmek de uzun sürer. Bundan sonra kolyeleri ve bilezikleri bir pipet içerisinden geçirip öyle koyarsanız karışmayacaklardır.

Açılmayan Kapaklar

acilmyan kapklar

Ne kadar zorlasanız da açılmayan kapaklarınızı açmak için lastik bir bandı kapağa geçirin ve öyle çevirin.

Saça Yapışan Sakız

sac

Evet düşüncesi bile çok korkunç olan bu olayın çözümü artık saçı kesmek olmayacak. Saçınıza yapışan sakızın üzerine buz koyup biraz bekletin.Sakızın saçınızdan ayrıldığını göreceksiniz.

Ellerdeki Soğan ve Sarımsak Kokusu

sogan kokusu

Yemek yapmayı sevenlerin bile korkulu rüyası olan soğan ve sarımsak kokusunu daha fazla dert etmeyin.Ellerinizi diş macunu ile yıkamanız yeterli olacak.