Dar Giysiler Giyince Koltuk Altı Yağlarınız Mı Ortaya Çıkıyor? İşte Çözümü

yaglar

Yıl başında hepimiz yeni yıl hakkında kararlar alırız. Çoğunlukla daha sağlıklı bir hayat yaşayacağımıza ve sağlıklı besleneceğimize inanırız.  Buna rağmen her yıl aynı döngüyü yaşarız. Bir veya iki haftalığına her şey iyi gider fakat sonra eski hayatımıza geri döneriz. Süt-yeninizin kenarından sarkan gevşek bir parça olduğunu fark ettiniz mi? Bu koltuk altı yağından nasıl kurtulacağınızı biliyoruz!

yaglar2

Koltuk altı yağı kendiniz hakkında oldukça güvensiz hissetmenize neden olabilir, ancak ondan kurtulmanın kolay bir yolu var.

Yeni aldığınız ve üstünüze oturan giysilerinizi ya da iç çamaşırlarınızı giymeyi seviyorsunuz, fakat bu koltuk altı yağı kendinize olan güveninizi zorlaştırıyor mu? Koltuk altı yağı bir tişört üzerinden de görülebilir. Süt-yeninizin veya bikininizin kenarından da sarktığını görebilirsiniz. Elbette, mükemmel bir dünyada, kendimizi her zaman tamamen rahat ve güvende hissederiz. Kendi bedenlerimizle ilgili her şeyi severiz, ama maalesef bazen durum böyle olmaz.

koltuk alti2

Aşağıdaki egzersizleri yaparak koltuk altı bölgesinden sarkan kısımdan kurtulabilirsiniz.

Koltuk Altı Yağlarından Nasıl Kurtulursunuz?

Koltuk altı yağından kurtulmak için çalışmak istediğinizde, egzersiz programınızda kardiyo ve kuvvet antrenmanına odaklanmak önemlidir. Bununla birlikte özellikle göğüs ve sırta odaklanın. Aşağıdaki egzersizleri yaparak, koltuk altı yağınızı özellikle hedef alacaksınız!

Göğüs Hareketi

hareketi

Bu egzersiz için bir çift küçük ağırlığa ihtiyacınız olacak. Sırtınıza yaslanın ve ağırlıkları tutun. Avuçlarınız yukarı bakacak şekilde kollarınızı yana doğru açın. Ağırlıkları göğsünüzün üstünde bir araya getirerek dirseklerinizi hafifçe bükün ve ardından kollarınızı tavana doğru kaldırın.

Yukarı çekme

yukari cekme

Koltuk altı yağıyla mücadelede çok etkili bir yoldur. Kendinizi yukarı çekmek oldukça zordur. Bu yüzden başaramazsanız küçük bir tabure kullanabilirsiniz. Bunun için en önemli şey pratik yapmaya devam etmektir!

Dambıl Yukarı

dumbil

Karnınıza yaslanın ve bacaklarınızı dik tutmaya çalışın. Küçük ağırlıkları tutarak, kollarınızı yana doğru koyun. Ardından, bacaklarınıza doğru geri gelin ve ardından başınızı ve göğsünü yerden kaldırın. Bunu yaparken karnınızı bağladığınızdan emin olun. Göğüslerinizi yere geri indirirken kollarınızı tekrar yanlara doğru hareket ettirin.

Yüzme

yuzme hareketleri

Bu egzersizle tüm vücudunuzu çalıştıracaksınız. Kollarınızı ve bacaklarınızı uzatın. Onları kaldırın ve yüzme hareketleri yapın.

Bu egzersizleri her gün 15-20 dakika boyunca yapmayı deneyin. Birkaç hafta içinde net bir fark göreceksiniz. Bunun dışında elbette sağlıklı beslendiğinizden emin olmalısınız.