Dermansız Denenlerin Çaresiymiş Faydalarını Say Say Bitmiyor

Amerika kıtasında yaşamış Kızılderililer Aloevera bitkisine “cennetin asası”, Mısırlılar ise “ebediliğin bitkisi” adını vermiş. Afrika bölgesinde ise tıbbi amaçlı kullanılan bu bitkinin faydaları saymakla bitmez.

-------- Sponsorlu --------

Aloevera bitkisi insanın kendini rehabilite etmesini de sağlıyor.

Eğer bu bitkiyi evinizde yetiştirme imkanınız varsa; kesik, sıyrık ve yanıklar için kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra iç organ sağlığınız için de yararlı.

aloe vera

Aloevera bitkisinin sağlığımız için azımsanmayacak 8 etkisi…

Vücudun alkali dengesini sağlar

pH dengesi bozulmuş bir vücut, hastalıklara neden olan birçok virüs ve bakterinin yaşam alanına döner. Alkali bakımından yüksek gıdalar tüketirseniz, vücudun kaybettiği dengeyi bulmasını sağlarsınız. Aloevera yıllardır kullanılan en etkili dengeleyici bitkilerden biri.

Kaybedilen suyun alınması için önemli bir kaynak

Su içeriği bakımından zengin olan aleovera bitkisi, vücudun kaybettiği sıvıyı kısa zaman içerisinde karşılar. Su dengesi, gün içerisinde temizlenen vücudun işlevini yerine getirebilmesi açısından önemlidir.

-------- Sponsorlu --------

Aleovera suyunu tüketmek, vücudun karaciğer ve böbrek gibi organlarının daha rahat çalışmasına olanak tanır. Egzersizlerden sonra adalelerde biriken laktik asidin vücutta birikimini engeller. Bu nedenle egzersizlerden sonra aleovera tüketmek sizi rahatlatacaktır.

Kabızlığın çözümü: Aleovera suyu

Aleovera bitkisinin suyunu tüketmek bağırsaklardaki su miktarının artmasını sağlar. Eğer bağırsak çevrenizde su miktarı yüksekse daha rahat boşaltım yaparsınız. Kabızlık yaşayan kişilerin aleovera suyunu tüketmesi oldukça faydalı olacaktır.

aloe vera suyu

Sindirim sistemine olumlu etkisi ve antioksidan içeriği, zayıflamanıza da yardımcı olacaktır. Yani sindirim sisteminiz daha rahat çalışacak ve vücudunuzdaki zehirli maddelerden kurtulacaksınız.

İltihaplı sivilce oluşumunu önler

Antioksidan içeriği ve zengin bir vitamin deposu olan aleovera, güneşin cildinize verdiği zararı engellemek için de etkili bir bitki.

Vitamin deposu

Aleovera suyunu tüketirseniz hem bedeniniz dinginleşecek hem de daha rahat bir gün geçireceksiniz. İçeriğinde bulunan C,B ve E vitaminleri sizi sağlıklı tutacak. Aynı zamanda folik asit içermesi de cabası!

Aleoveranın B-12 vitaminini içeren tek bitki olduğu da bilinmektedir. Bu da veganlar için oldukça önemli bir bilgi.

aloe vera bitkisi saksıda

Ülser ve gastrit benzeri mide problemlerini çözüyor

Aleovera, midenin asit seviyesini hakimiyet altına alır. Aynı zamanda mide ekşimesini de önler.

Ve doğal güzellik!

Aleovera suyu, yıllarca etkili bir makyaj temizleme aracı olarak kullanılmıştır.

Cilt yaraları, cilt yanıkları ve böcek ısırıklarının iyileşmesi için de kullanılır.

Bu bilgileri sevdiğiniz insanlarla paylaşmayı ihmal etmeyin!

Yorumlar

error: