Et Benlerinden Evde Kurtulmanın En Basit ve Kesin Yolu

et benlerinden evde dogal yontemle kurtulmak

Ciltlerde oluşan et benleri hakkında ne biliyorsunuz? Muhtemelen dikkat çekici göründükleri dışında bir fikriniz yoktur. Size birazdan ne olduklarını söyleyeceğiz. Et beni, acrochordon denilen bir durumdur ve küçük et parçaları vücudunuzdan sarkıyor gibi görünür.

Bunların oluşumu için koltuk altı, boyun ve vücudun diğer katlanan başka yerleri normaldir. Çoğunlukla fazla kilolu insanların bunlara sahip olduğu kanısındasınız, çünkü katlanacak çok et vardır. Yanlış olduğunu söyleyemeyiz ama şeker hastalığı olan insanlar da onlardan çok görülebilir.

et benleri icin elma sirkesi e1568727065181

Çoğu durumda zararsız olmalarına rağmen, hiçbirinizin ciltteki etlerden hoşlanmadığından eminiz. Bahsedildiği gibi, sadece çekici değildir ve görülmesi için utanç vericidir.

Ne yapabilirsiniz?

Elbette doktora gidip onu yakmasını, kesmesini veya dondurmasını isteyebilir veya evde yapmayı deneyebilirsiniz.

Evde çıkarılması için neye ihtiyacınız var?

et beni kulak pamugu e1568727333522

Sirkeden başka bir şeye ihtiyacınız yok. Fakat, sizi yalnızca bir et beninden çok daha kötü bir şeye sahip olmanız olasılığını ortadan kaldırmak için doktor tarafından kontrol edilmenin daima daha iyi olduğu konusunda sizi uyarmalıyız.

Her şey yolunda giderse, işleme devam ediyoruz, değil mi? Öncelikle, et beninin etrafındaki alanı yıkamanız ve kurutmanız gerekir.

Daha sonra elma sirkesiyle bir top pamuğu ıslatın, ancak pamuk topunun damlamadığından emin olun.

Bir sonraki işlem, pamuk topunu et beni olan bölgeye uygulayın ve 15 dakika sonra o bölgeyi isterseniz yıkayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi işlem oldukça basit ancak günde birkaç kez tekrarlamanız gerekir. Elma sirkesi, et beninin daha koyu olmasını, kurumasnı ve sonuçta düşmesine yardımcı olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir husus:

Cildinizin yumuşak alanlarına elma sirkesi uygulamamak cildinizde tahrişe yol açabilir.

Bu işlemi uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.