Evi Çok Daha Hızlı Temizlemenizi Sağlayacak Temizlik Tüyoları

temizlik tuylari

Çok az insan evini temizlemekten keyif aldığını söyleyebilir. Bunun başlıca nedeni, çok zaman alan bir süreç olması olabilir. Ancak kendinizi iyi aletlerle ve basit yaşam tüyolarıyla donatırsanız, temizlik sizin için çocuk oyuncağı olacaktır.

Hayatımı kolaylaştıran her şeyi seviyorum. Bu nedenle, herkesin günlük yaşamında kullanabileceği bu harika yaşam tüyolarından sizlere de bahsetmek istiyorum.

Kimyasal kullanmadan küvet veya duşa kabin nasıl temizlenir

kuvet

Temizlik yaparken kimyasal kullanmayı sevmiyorsanız veya küvetinizi acilen temizlemeniz gerekiyorsa bu tavsiye tam size göre. Kiri çıkarmak ve küvetinizin daha güzel kokması için, çeyrek greyfurtu alın, şekere batırın ve bununla küvetin yüzeyini silin. Bu durumda şeker, asitle birleştiğinde kirden mükemmel şekilde kurtulan bir aşındırıcı madde olarak işe yarayacak.

Ütünün altını temizlemenin kolay bir yolu

utu alti

Ütünün kirli tabanı, sık sık ütü yapan herkes için bir baş belası olabiliyor. Kimyasallar ve karmaşık işlemler olmadan nasıl temizleneceğine dair bir yöntemi paylaşacağız. Bir Parol veya Afetin tabletine ihtiyacınız olacak: Cımbızla tutun, ütüyü açın (kendinizi yakmamak için otomatik buhar işlevini kapatın) ve ısındığında temizlemeye başlayın. Tablet ısıdan erimeye başlayacak ve yol boyunca kiri çözecektir. Son olarak, yüzeyi bir havlu veya başka bir bezle hafifçe silin.

Etiketleri Çıkarmak İçin Limon Yağı

limon yagi

Belki de herkes ayçiçek yağının farklı nesnelerdeki yapışkanlardan ve yapışkan kalıntılardan kurtulmaya yardımcı olduğunu bilir. Ancak, ellerinizi ve temizlenmiş yüzeyi ayrı ayrı yıkamanıza neden olan yağı nedeniyle kullanımı gerçekten hoş değil. Bu bakımdan limon yağı çok daha iyi çalışır: yağlı bir tabaka bırakmaz ve hoş bir aroması vardır.

Kızartma Yağı Lavaboyu Kirletmeden Nasıl Dökülür?

yag icin folyo

Mutfak lavabonuzu tıkamamak için et veya köfte kızarttığınız yağı ne yapıyorsunuz?. En iyi çözümü kızartma yağının çöpe atılmasıdır. Bunu yapmak için, herhangi bir kaseyi folyo ile örtün, içine yağı dökün ve sertleşene kadar bekleyin. Bundan sonra, yağlı folyoyu kolayca çıkarabilir ve çöpe atabilirsiniz.

Banyonuzun Güzel Kokması İçin Sır

banyo guzel koku

Alerji veya yoğun kokusu yüzünden oda spreylerini kullanmayı sevmiyorsanız, banyonuzu güzel kokutmak için küçük bir sır vereyim mi? Bunu yapmak için en sevdiğiniz uçucu yağı alın ve tuvalet kağıdına birkaç damla damlatın.

Bir blender kolayca nasıl yıkanır

blendir

Çoğumuz blender kaplarını diğer bulaşıklar gibi yıkıyoruz. Aslında Bunu Blender yardımıyla yapmak daha kolaydır: sadece kaba su dökmeniz, deterjan eklemeniz ve blenderi yaklaşık 10 saniye çalıştırmanız yeterlidir. Bu, bariz kiri çıkarmak için yeterli olacaktır. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey kabı suyla durulamaktır.

Plastik bir kaptaki yağ lekeleri nasıl çıkar

plastik kaptki yag lekesi

Bu tüyonun plastik kaptaki çok eski lekeler de işe yaraması pek olası değildir, çünkü bu durumda leke plastik tarafından tamamen emilir. Ancak leke yeniyse, kabın içine su dökün, deterjan ekleyin ve içine birkaç kağıt havlu parçası koyun. Sonra kapatın ve iyice sallayın. Kağıt yağı emecek ve sadece kabı durulamanız gerekecek.

Bulaşık Süngeri Nasıl Kurutulur

Bulasik sungeri kurutma 1

Bir bulaşık süngeri özel standında neredeyse hiç kurumaz. Bir yere asmak bu konuda yardımcı olabilir. Ancak bu seçenek size göre değilse, başka bir fikir daha var: Süngeri ortasından kesin ve ortasına küçük bir delik açın. Bu, suyun lavaboya akabilmesi için musluğa asmanızı sağlar.

Bir saç fırçası nasıl temizlenir

sac fricasi

Saç fırçalarını Hijyen açısından iyice yıkamalısınız. Bir fırça saç, cilt parçacıkları ve şekillendirme ürünlerinin kalıntılarını biriktirir. Neyse ki, bunu temizlemek çok kolaydır. Bir kaseyi veya lavaboyu suyla doldurun, kabartma tozu ve herhangi bir şampuan ekleyin ve saç fırçalarınızı ıslatın. Yaklaşık 30 dakika bekletin daha sonra kiri çıkarmak için ovalayın, ardından akan su altında durulayın.

Ev işleriyle uğraşmanıza yardımcı olacak başka temizlik tüyoları biliyor musunuz? Bunları aşağıdaki yorumlarda bize yazbilirsiniz.