Gece Yendiğinde Kilo Aldırmayan 5 Lezzetli Besin

istediginiz kadar yiyin

Gece vakti tüketilen besinlerin genellikle kilo aldırdığı düşünülür. Aksine kilo almamak ve rahat uyku çekmek için yatmadan önce tüketebileceğiniz besinleri sizinle paylaşıyoruz. Peki gece tüketildiği zaman yararı olabilecek bu besinler neler? Bu besinlerin tüketildiğinde size sağlayacağı yararlar neler?

Beslenme ve diyet uzmanları akşam vakti belirli bir saatten sonra yemek yenmesini önermiyor. Fakat sizlerle paylaşacağımız bu besinler tüketilmeli.

Karpuz

karpuz

Lif ve su içeriği yüksek olan karpuz önemli bir meyvedir. Uyumadan önce karpuz yerseniz karnınızın düzleşmesine katkı sağlar. Ayrıca vücudunuzda fazladan bulunan sıvıların atılması için de yararlıdır. Karpuz, bağışıklık sisteminizin iyileşmesi için faydalı bir meyvedir. Aynı zamanda içeriğinde C vitamini de yüksek oranda bulunur.

Domates

domates 1

Çoğu zaman belirli bir miktarda protein ile domatesi birlikte tüketirseniz sağlıklı bir öğün hazırlamış olursunuz. Domates aynı zamanda ciddi bir antioksidan kaynağıdır. Kilo vermeniz için de yararlıdır. İltihaplanmalara karşı iyi gelir.

Zeytinyağı

zeytinyagi

İçeriğinde bulunan oleik asit, karın bölgesinin sahip olduğu oldukça da zor parçalanan yağların parçalanmasına katkı sağlar.

Eğer gece uyumadan önce bir kaşık zeytinyağı tüketirseniz karın bölgenizdeki yağların giderilmesine katkı sağlar.

Enginar

enginar2

Enginar, karaciğer sağlığı için oldukça önemli bir besindir. Gece boyu vücudunuzda detoks etkisi yaratır.

Kuşkonmaz

kuskonmaz2

C, A, E ve B vitaminleri, potasyum ve çinko mineralleri açısından oldukça önemlidir.